SON DAKİKA

Ödemişli Öğrencilerden 'TÜBİTAK' Başarısı


Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi, bu yıl TÜBİTAK Bölge Sergisi`nde yer almaya hak kazanarak önemli bir başarı örneği gösterdi.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi`nde görevli Felsefe Öğretmeni Zerrin Güngör danışmanlığında çalışan 20 kişilik bir öğrenci grubunun 10 projesinden 2 tanesi TÜBİTAK bölge sergisinde yer almaya hak kazandı.

Öğrencilerden Berna Vanlı ve Esmanur Aslı Abacılar`ın Değerler eğitimi alanında hazırladıkları " 3. ve 4. Sınıflarda Okutulan Masalların Değerler Eğitimi Çerçevesinde İncelenmesi" adlı proje Değerler eğitimi alanında bölgede ilk 5 arasında yer alarak birincilik için yarışmaya devam ederken; Sosyoloji alanında Ege Bölgesi`nde ilk 10 da yer alan Burcu Oran ve Gözde Erek`in projeleri " Yaşamımızın her noktasında karşımıza çıkan cinsiyet temelli ötekileştirme" ise en dikkat çeken çalışmalar arasında yerini aldı.

Aynı zamanda Özel Oluşum Anadolu Lisesi`nde de felsefe derslerini veren Zerrin Güngör`ün buradaki öğrencilerinden İlker Kararmış ve Hüseyin Berke Irmak`ın hazırladığı "meslek etiği" projesi de değerler eğitimi alanında ilk beşe girmeyi başardı.

Yarışma sonuçları bugün düzenlenen bir törenle açıklanacak.