SON DAKİKA

ÖGESAD Sempozyum Davetindeydi


Geleneksel Türk Mezar Taşları I.Ulusal Sempozyumu`na Ödemiş Geleneksel Sanatlar Derneği`de katılım gösterdi.

Kuşadası`nda düzenlenen Sempozyuma Ödemiş Geleneksel Sanatlar Derneği`nin yanı sıra Erciyes Adnan Menderes, Van yüzüncü Yıl ve Pamukkale Üniversitelerinden katılan akademisyenlerin yanı sıra, bu konuda çalışmalar yapan Belediyeler, Müzeler, sanat tarihçileri, yerel tarihçiler ve turizm rehberleri katıldılar.

Kapanış oturumunda Ödemişli çömlek ustası Şükrü Ulusu, Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği Başkanı Mahmut Ökçesiz'e kendi yaptığı bir vazoyu hediye etti.

Dernek Başkanı Mahmut Ökçesiz yaptığı teşekkür konuşmasında şunları kaydetti;
"Sempozyuma katılımlarından dolayı Ödemiş Geleneksel Sanatlar Derneği Başkanı Mehmet Kamer'e teşekkür ediyorum. Şükrü Ulusu ustanın kendi elleriyle yaptığı bu toprak vazoyu derneğim adına kabul ediyor ve bugünün güzel ve hoş bir anısı olarak görüyorum. Ödemiş Geleneksel Sanatlar Derneğinin geleneksel sanatlarımız, kadim kültürümüz ve tarihi mirasımız ile ilgili çalışmalar yaptığını, 2012 yılında kurulmasına rağmen güzel ve anlamlı hizmetler gerçekleştirdiğini öğrendim. Bundan böyle her iki derneğin, birlikte güzel hizmetler ve ortak projeler gerçekleştireceğine inanıyorum. Bu itibarla Kültür hizmetinde bulunan Ödemiş Geleneksel Sanatlar Derneği ile Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneğini kardeş ilan ediyorum."