SON DAKİKA

Okuyun!!!

Öğrencilikten kalma en güzel alışkanlığım kitap. Bu işi seçmemdeki en büyük etkendir beklide. Çok okuyorsan eğer okuduklarını paylaşmak istersin. Yazmak ve okumak her zaman doğru orantılı olmuştur benim gözümde. Kitap okumak benim için bir nevi terapi. Sizlere bugün kitap okumanın faydalarından bahsetmek istiyorum biraz.
  1. Düzenli kitap okuyan kişi hiçbir şeyden çok çabuk sıkılmaz. İki satır okuyacak olduğu bir yazı onun rahatlamasını sağlayacaktır.
  2. Vizyona girmemiş filmler hakkında, önceden bilgi sahibi olabilirsiniz. Çünkü çoğu kitap bir film olacaktır sonunda J
  3. Düzenli kitap okuyan birinin kelime dağarcığı oldukça zengindir. Onu kelimelerle kolay kolay yenmek söz konusu değildir.
  4. Kitap okumanın en önemli faydalarından bir tanesi ise çelik gibi sağlam bir hafızaya sahip olursunuz.
  5. Her okunan kitap size başka hayatlar, başka insanlar, başka karakterler hakkında yeni bakış açıları kazandıracak. Böylece empati yetiniz gelişecek ve çok daha açık fikirli bir insan olacaksınız.
  6. Daha zeki bir insan olacaksınız. Yapılan bilimsel araştırmalara göre kitap okumakla beyinde yeni nöron bağlantılarının oluşmasını sağlıyor.
  7. Sosyal medya bağımlılığından kurtulmuş olacaksınız. Mum ışığında dahi kitabınızı okuyabilirsiniz. Elektriğe ve internete ihtiyacınız yok.
  8. Kitap okuyarak ufkunuz genişleyecek ve yaratıcılığınız artacaktır.
  9. Biz bayanların ise en vazgeçilmezi dekorasyon. Kitap okumak, kitaplığınızın genişlemesini sağlayacak. Yani dekorasyon olarak başka ürünlere çokta ihtiyaç olmayacak.
  10. Ve son olarak da düzenli kitap okumak belki de normal şartlarda tanıma imkânı bulunamayacak farklı kültürleri öğrenme fırsatı bulacaksınız.
Tabiî ki bunlar sadece kitap okumanın faydalarından bazıları. Bana göre en önemlileri.
Kitabınız bol olsun, iyi okumalar.
hülya ayazoğlu