SON DAKİKA

Özel Dünya Eğitim Kurumları`nda İtalya Turu Zamanıydı


Erasmus + programı tarafından desteklenen ve klişelerin konu alındığı proje çalışmasının 3. buluşmasında Türkiye`yi Ödemiş`ten Özel Dünya Eğitim Kurumları temsil etti.

Erasmus + programı tarafından desteklenen ve klişelerin konu alındığı proje çalışmasının 3. buluşması , 6 ortak ülkenin de katılımıyla İtalya'nın Napoli şehri, Giordani-Striano okulunda 20-24 Mart 2017 tarihinde gerçekleşti.

Buluşmada Özel Dünya Eğitim Kurumları`ndan 2 öğretmen ve 4 öğrenciden oluşan ekip ülkemizi temsil etti.

Türkiye, İtalya, Polonya , Letonya, Slovenya ve Romanya'nın ortaklığında gerçekleşen projede öğrencilerin farklı kültürleri tanımaları ve İngilizce deneyimlerini arttırmaları hedeflenirken; öğrenciler İtalyan ailelerde konakladı.

Programa katılan öğrenciler, farklı kültürleri deneyimlemeden Dünya'lı olunamayacağını, kendileri için unutulmaz bir hafta olduğunu ve Mayıs ayında yapılacak olan Polonya hareketliliğini sabırsızlıkla beklediklerini söylediler.

Programa katılan öğretmenler ise İtalyan eğitim sistemini inceleme şansı bulduklarını, deneyimlerini Dünya Eğitim Kurumları'ndaki çalışmalarda kullanmak istediklerini ve her ne kadar farklı olsak da  bir orman gibi kardeşçesine yaşayabilmenin mümkün olduğu bir Dünya'nın var olduğunu dile getirdiler.

Ekip şu anda 20 Mayıs`taki Polonya hareketliliği için çalışmalara başladı.