SON DAKİKA

Özel Dünya Eğitim Kurumları’ndan Anlamlı Ziyaret


Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında Özel Dünya İlkokulu öğrencileri Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi'ni ziyaret etti.

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında, Özel Dünya İlkokulu 4/A ve 4/B sınıfı öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte 27 Mart Pazartesi günü Ödemiş Belediyesi Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi'ni ziyaret etti.

Ziyaret sırasında yaşlılara saygının kültürümüzdeki önemi üzerinde duruldu."Dünya"lı öğrenciler, yaşlıların ellerini öperek, onlarla sohbet ettiler. Onlara yanlarında götürdükleri küçük hediyeleri taktim ettiler.

Öğrenciler şarkı ve türkülerin yer aldığı kısa bir dinleti sunarak yaşlılara duygu dolu anlar yaşattılar. Huzurevi sakinlerinin görülmeye değer mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Özel Dünya Eğitim Kurumları yetkilileri tarafından 'Yaşlılara Saygı' ile ilgili yapılan kısa konuşmada " Her insanın çocukluk, gençlik, olgunluk ve ihtiyarlık dönemleri vardır.Ömrü olan her insanın bu evreleri yaşayacaktır. Önemli olanın hayatı güzel görüp güzel düşünerek hayatı anlamlandırmaktır. Bizim kültürümüzde küçükleri sevmek ve büyüklere saymak hem milli ve hem de dini bir görevdir. Edep ve nezaket kuralıdır.Biz yaşlandığımızda kendimize nasıl davranılmasını istiyorsak bizde yaşlılarımıza öğle davranmalıyız.Yaşlılar milletimizin onurudur.Onlara sahip çıkmak tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir."denildi.