SON DAKİKA

“Sağlıklı yaşamak için çıplak ayakla toprağa basın”

Günlük hayatta yaşamış olduğumuz bütün olumsuzluklar ve stres bizi birçok hastalığın pençesine sürükleyebiliyor. Bununla alakalı bir yazı okudum geçenlerde ve bu yazıdan sizlere bahsetmek istedim.

 "Sağlıklı yaşamak için çıplak ayakla toprağa basın". Yazının başlığı ilgi çekici değimli. Biz buralarda bir nebze olsun şanslıyız aslında ya büyükşehirler. Çünkü modern hayat dediğimiz kavram özellikle büyükşehirlerde insanı yeryüzünden tamamen ayırmış durumda. Kendimize bir çember çizmişiz ve o çemberin dışına çıkamadan hayatı yaşıyoruz.

Biraz yazıdan bahsetmem gerekirse, doğayla iç içe olmaktan, gündelik hayattan birazcıkta olsa uzaklaşmaktan bahsediyor bizlere. Çıkın diyor. İlkbaharın iyiden iyiye hissedilmeye başlandığı bu günlerde evden dışarı atın kendinizi. Doğada yalınayak koşun. Çekin temiz havayı ciğerlerinize. Kendinize zaman ayırın kendinizi dinleyin. Ayaklarınız toprakla buluşsun, dans etsin.

Bir de bakmışsınız stresten kaynaklanan birçok rahatsızlığınız o doğada kalacak. Bunu da sık sık tekrarlayın. Yeni haftaya daha sakin ve daha dingin başladık dediğinizi duyar gibiyim
Stresten uzak, huzurlu ve mutlu günleriniz olsun…