SON DAKİKA

Sertel Ödemiş`te İddialı Konuştu (videolu)


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel geçtiğimiz günlerde Ödemiş`e gelerek referandum çalışmalarını burada sürdürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel`i Ödemiş`te CHP Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez, CHP Ödemiş İlçe Teşkilatı, partililer ve vatandaşlar karşıladı.

Sertel Ödemiş merkez, Çamyayla, Horzum ve Gönlünce köylerine giderek halktan 16 Nisan`da gerçekleşecek referandumda hayır oyu kullanmalarını istedi.


Ödemişliler ile sohbet eden Sertel buradaki konuşmasında; "Ödemiş, Türkiye'nin en bereketli ve verimli bölgelerinden biri. Ama köylü mutsuz. Emeğinin karşılığını alamıyor çünkü. Bizlerin köylüyü, işçiyi, esnafı, sanayiciyi rahatlatacak projelerle uğraşmamız gerekirken rejim değişikliğiyle uğraşıyoruz. 16 Nisan'da evet çıkarsa korkarım bu günleri dahi arayacağız. Ama bizim milletimiz herşeyin farkında. Teklik Allah'a mahsustur diyor ve tek kişi rejimine asla geçit vermeyecek." ifadelerinde bulundu.

Sertel konuşmasına şöyle devam etti; "Eğer referandumdan evet çıkarsa iki madde hemen ertesi gün yürürlüğe girecek. Bunlardan biri de Cumhurbaşkanı'nın aynı zamanda Parti Genel Başkanı olmasını düzenleyen maddedir. Peki şimdi soruyorum, Cumhurbaşkanı'nın illerdeki temsilcisi Vali mi olacak yoksa partisinin il başkanı mı olacak? Kimin sözü geçecek? Alın size iki başlılık. Hem de ciddi sorunlar doğuracak bir iki başlılık. Ülkemizin bilinmezliğe sürüklenmemesi, koskoca ülkenin tek kişinin iki dudağı arasına bırakılmaması için hayır diyoruz. 16 Nisan'da kazanan Cumhuriyet olacak, demokrasi olacak."