SON DAKİKA

Torbalılı Şehidin Adı O Okula Verildi


Şehit Teğmen Serdar Genç`in adı Torbalı`da yapılacak olan bir anaokuluna verildi.

Başbakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliğiyle hazırlanan 81 ilde 81 Kızılay anaokulu Projesi kapsamında Torbalı'da yapılacak olan Şehit Teğmen Serdar Genç Anaokulu'nun temeli düzenlenen bir törenle birlikte atıldı.

Törene zmir Valisi Erol Ayyıldız, Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Projenin fikir mimarlarının içerisinde olan Başbakan Binali Yıldırım`ın eşi Semiha Yıldırım telekonferans yöntemiyle törene katıldı.

Torbalı Adliye Binası arkasında bulunan ve yapımı tamamlanan Gazi İlköğretim Okulu'nun bahçesinde gerçekleştirilen temel atma töreni TRT ekranlarından canlı yayınlandı.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ise törende yaptığı konuşmasında; "İlçemizde şehidimiz Serdar Genç'in adını taşıyan bir ilköğretim okulu mevcut. Bugün temeli atılan bu anaokuluna da şehidimizin adının verilmesi çok anlamlı. Şehitlerimize çok şey borçluyuz ve onların aziz hatırasını yaşatmak için ne yapsak az. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." ifadesinde bulundu.