SON DAKİKA

Tüm İzmir Kitap Okuyacak


27 Mart-2 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kütüphane Haftası tüm kentte renkli etkinliklere sahne olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 6 günlük Kütüphane Haftası kapsamında İzmirlilere okumayı sevdirecek etkinlikler oluşturmayı hedefleyerek çeşitli programlar düzenleyecek.

Büyükşehir Belediyesi Gönüllü Takımı üyeleri hafta boyunca, Abla-Ağabey-Kardeş projesi aracılığıyla ders çalıştırmaya gittiği her çocuğa kitap hediye edecek. Etkinlikler kapsamında Sosyal Demokrasi Derneği`nin "Değişim Seninle Başlar" kitabından 1000 adet dağıtılacak.

Bugün saat 14.30`da Atatürk Kültür Merkezi`nde  başlayacak programda Kent Kütüphanesi`nin en çok kitap okuyan çocuğu seçilen Sude Lal Güzelkasap`a, en çok kitap okuyan yetişkini seçilen Metin Çetin`e ve Kütüphane emektarı olan Yalçın Yayla`ya ödül verilecek. Saat 16.00-19.00 arasında Gönüllü Takımı Aktiviteleri ve Toplu Ulaşımlarda Farkındalık Aktiviteleri İzdeniz ve Arabalı vapurda gerçekleşecek.

Yarınsa Çağdaş Drama Derneği işbirliğiyle "Çocuk Okuma Atölyesi", 30 Mart Perşembe günü Kent Kütüphanesi`nde çocuklarla bir araya gelecek. 29 Mart Çarşamba ve 30 Mart Perşembe günleri  Metro, İzdeniz ve arabalı vapurlarda kitap okuyan vatandaşlara "küçük sürprizler" yapacak.
31 Mart Cuma 11.00 ve 15.00 saatleri arasında "Masal Dostlarımız Çocuk Tiyatrosu" İzmir Sanatta olacak.

2 Nisan Pazar günü saat 14.00'te ise Türk Kütüphaneciler Derneği`nin "Kitapla Geziyorum Bisiklet Turu" etkinliğine kitap desteği verilecek.