SON DAKİKA

Hem Tarihi Dokuya Katkı Hem De Eğitime Destek


Ödemiş'te eğitime önemli destekler veren Serpil Yanbastı, bu kez Gündüz Çocuk Bakımevi için Ödemiş Belediyesi'ne restorasyon desteği sağlayacak.

Ödemişli hayırsever Serpil Yanbastı, eğitime olan desteğini Ödemiş Belediyesi'ne ait tescilli binada yapılacak "Gündüz Çocuk Bakımevi" restorasyonunu üstlenerek sürdürdü.

İlçede tarihi yapıların korunup gelecek nesillere aktarılması için restorasyon çalışmalarını sürdüren Ödemiş Belediyesi'nin Mesci Sokak'ta bulunan tescilli binanın restorasyon projesi İzmir I Numaralı Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylandı. Anaokulu olarak da nitelenen "Gündüz Çocuk Bakımevi" ile  işlevlendirilecek binanın restorasyon bedelini ise Serpil Yanbastı karşılayacak. Ayrıca Ödemiş Belediye Meclisi'nin onayıyla da Serpil Yanbastı adının binaya verilmesi kararlaştırıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem Serpil Yanbastı'yı ziyaret ederek bu yardımından dolayı teşekkür etti. Başkan Badem şunları söyledi: " Mustafa –Ayşe Yanbastı İlköğretim Okulu ve Yanbastı Kardeşler Anaokulu'ndan sonra Serpil Yanbastı Gündüz Çocuk Bakımevi (Anaokulu)  hizmete girecektir Eğitime ve ilçemizin gelişimine yönelik projelere katkı sağlayan Serpil Yanbastı'ya çok teşekkür ederim" dedi.

Umurbey Mahallesi Mesci Sokak'taki tarihi yapı daha önce Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi'nin kurs merkezi olarak da kullanılmıştı.