SON DAKİKA

Tanrıkulu Ödemiş’te Konuştu


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, referandum süreciyle ilgili bilgilendirme turları kapsamında Ödemiş'teki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Ödemiş'te ilk olarak Ödemiş Ticaret Odası'nı ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu hem referandumda niçin "evet" oyu istediklerini anlattı, hem de bölge ekonomisine dair değerlendirmelerde bulundu. Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş'le görüşen Tanrıkulu'nda MHP Ödemiş İlçe Başkanı Metin Kırlı, il ve yöneticileri ile partililer eşlik etti. Eriş, bölgenin sorun ve talepleri konusunda Tanrıkulu'na bilgi verdi.

"Ötekileştirmek Gibi Bir Derdimiz Yok"

Ödemiş ve Aliağa'da geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdikleri havza bazlı bilgilendirme toplantılarının ardından sahadan gelen yansımalara göre "Evet" kampanyasını şekillendirdiklerini ve ilçelere giderek kampanyayı sürdürdüklerini anlatan Tanrıkulu, "Bu turlarda ben de arkadaşlarıma yardımcı olmaya gayret gösteriyorum. Dün Aliağa tarafındaydık. Bizim tek amacımız var ülkemizin müreffeh hale gelişi. Dolayısıyla hem devletimiz için, hem milletimiz için, hem cumhuriyetimiz için 'Evet' kampanyasını nasıl anlatabiliriz bunun derdindeyiz. Hep söylüyoruz insanları ötekileştirmek gibi bir derdimiz yok. İlla ki bizim düşündüğümüz yapıda oy versinler dediğimiz yok açıkçası. Öbür hafta pazartesi geldiği zaman bitmiş olacak insanlar birbirini kucaklamış olacak. Hayırcıların ortaya koyduğu yaygarayı, kara bulutları ve toz duman haline getirme durumunu elimine etmemiz gerekiyordu. Onun için sahadayız. Bugün Ödemiş'te de sağ olsun başkanımız kabul etti bizi. Sonrasında diğer sivil toplum kuruluşlarına da konuk olacağız. Sonuçta Ödemişlinin nabzını tutacağız. Taleplerini dinleyeceğiz"

Soruları da yanıtlandıran Tanrıkulu, 16 Nisan anayasa değişikliği referandumuyla ilgili "Evet'i gayet net görüyorum" değerlendirmesinde bulundu. Tanrıkulu daha sonra Ödemiş'teki sivil toplum örgütü ziyaretleriyle "Evet" çalışmasını sürdürdü.