SON DAKİKA

1929 yılında temeli atılmıştı..


Ödemiş'te İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün hizmet binası olarak kullandığı eski Hükümet Konağı restorasyonu için çalışmalar tamamlanırken binanın iç donanımı için çalışmalar sürüyor.

Ödemiş'in simge yapılarından eski Hükümet Konağı'nın yeniden Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak hizmet vermesi için geri sayım sürüyor.

Temeli 1929 yılında atılan ve 1933 yılından günümüze kadar uzanan tarihiyle ilçenin simgelerinden olan eski Hükümet Konağı,  İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından restore ettirildi.

Binanın yeniden İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ev sahipliği yapacağını belirten Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya, "Bina içerisinde donanım çalışmaları sürüyor. Son derece titiz bir çalışmayla restore edilen ve ilçemizin siluetine kazandırılan binamızda şu an döşemelerle ilgili çalışmalar var. Onlar da tamamlandıktan sonra tahminimce Ramazan Bayramı'na şekerlerimizi yeniden tarihi binamızda yeriz. Gecikme bile olsa binanın hizmete açılması en geç Haziran ayı sonunda olur" diye konuştu.


Başar Uçar

Hiç yorum yok