SON DAKİKA

40 kilometreyi aşan iftar BAŞKAN BADEM ÇOCUKLARLA ŞENLENDİ


Ödemiş Belediyesi'nin iftar sofralarının adresi bu kez Aydın Dağları'nın arasındaki Hamamköy oldu. İftara 2 bine yakın vatandaş katıldı

Ödemiş Belediyesi'nin düzenlendiği geniş katılımlı iftar yemeğinde ilçe merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Hamamköy ve civarındaki mahallelerin vatandaşları bir araya geldi.
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem, AK Parti İlçe Başkanı Halil Demir, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran, Belediye Meclisi Üyeleri, muhtarların katıldığı organizasyonda 2 bine yakın vatandaş aynı sofrada buluştu.BADEM ÇOCUK OYUNUNA KATILDI

Hamamköy Ortaokulu bahçesindeki organizasyonda Başkan Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem davul zurna eşliğinde karşılandı. İftar yemeği öncesi Yeşil Deniz'in sevilen oyuncusu Burak Alkaş'ın çocuklara yönelik oyunlarına Belediye Başkanı Mahmut Badem de katıldı. Badem, çocukların üç gruba ayrıldığı alkışla tempo oyununu yönetirken renkli anlar yaşandı. Burak Alkaş ve ekibi ortaoyununu bu kez Hamamköylüler için sahneledi.

Dualar eşliğinde başlayan iftar yemeğinde Ödemiş Belediyesi mutfağında hazırlanan yemeklerin yanı sıra Hamamköylü ev hanımlarının hazırladığı haşlama turşu ve yoğurtlu patates kızartması da ikram edildi. Hamamköy Mahalle Muhtarlığı da bölgede yetişen erik ve kirazlarla iftar sofrasına lezzet kattı.

İftar yemeği sonrası Başkan Mahmut Badem ve AK Parti İlçe Başkanı Halil Demir çocuklara şeker armağan etti. Ödemiş Belediyesi Deneme ve Bilim Merkezi'nin kurduğu stantta da Başkan Badem tarafından çocuklara dergiler dağıtıldı.

"SON DERECE COŞKULUYDU"

Paylaşım ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığını ifade eden Belediye Başkanı Mahmut Badem, "Mendegüme'de çok değişik bir hava var. Biz bugün buraya 2 bin adet sandalyeyle geldik. Geriye 100 kadar sandalye kaldı. 2 bine yakın vatandaşımızla iftar yaptık. Turşuyu onlar yaptı, kızartmayı onlar yapıp getirdi. Burada biz insanların kalbiyle beraberiz. Güney burada, Çayır burada, Küçükören burada. Hepsi hemen bir araya gelebiliyorlar. Çalışkan insanların dağın tepesinde büyük emekler vererek ekmeğini kazandığı bir yerdeyiz. Son derece coşkuluydu. Çocuklarımız da çok sevindi. İnşallah bundan sonra da bu mahallelerimizle bir arada olmaya devam edeceğiz" dedi.

"SULAMA İÇİN KUYU AÇILACAK"

Hamamköy ve civarında Ödemiş Belediyesince sulama kanalı ile bahçelere su ulaştırıldığını ve su geldikçe ağaç sayısının arttığını vurgulayan Badem, "Ciddi bir sulama şebekesi yaptık. Enteresan bir şey var, suyu taşıdıkça kaynak yetmiyor. Pompa çakıp suyu takviye yapacağız. Biliyoruz ki su geldikçe üretim de artacak. Derdimiz üreten insanların işini kolaylaştırmak, ürettikleri yerde mutlu olmalarını sağlamak" şeklinde konuştu.

Başar Uçar


Hiç yorum yok