SON DAKİKA

"AREFEDEN BERİ SU YOK"Ödemiş'in Bademli Barajı'nda sulamaya Ramazan Bayramı'nda ara verilmesi üreticiyi şaşırttı. Ovakent Mahalle Muhtarı Hüseyin Buldan, "Üretici bayramda da tarlasında, suya ihtiyaç biter mi?" dedi.

İşletmesi Ödemiş Belediyesince yapılan Bademli Sulaması'nda mayıs ayında başlayan sulama sezonunda arefe günü itibariyle sulama durdu.

"BİZE 'SU YETERSİZ' YANITINI VERDİLER"

Yaz mevsiminin kendini iyiden iyiye göstediğini kaydeden Ovakent Mahalle Muhtarı Hüseyin Buldan, "Üreticinin bayramı düğünü olmuyor. Üretim mevsimindeyiz. Üretici bayramda da tarlasında. Suyun verilmeyeceğini öğrendik. Belediyeye başvurduk, bize 'Su yetersiz' yanıtını verdiler. Bayramda su ihtiyacı biter mi? Yazın en sıcak günlerinde böyle bir uygulamaya anlam veremedik. Kaldı ki suyun yetmemesi gibi bir durum söz konusu değil, Bademli Barajı neredeyse tamamen dolu.

"AREFEDEN BERİ SU YOK"

Üreticinin bayramla ölümle işi olmaz çünkü tek geçimi toprak. Bu şekilde barajdaki sulamanın sık sık açılıp kapatılması hatlarda arızalara da yol açıyor. Yıllardır yüksek sulama maliyetleriyle uğraşan üretici tam ekonomik sulamaya kavuşmuşken böyle olması üzücü. Zaten arıza nedeniyle bazı hatlara su verilemiyordu. Arefeden beri hiçbir yer su alamadı" diye konuştu.

ANONSLAR YAPILIYOR
Ödemiş'in güney yakasındaki üreticiler baraj suyu beklerken belediye anons sisteminden de arızaların giderilmesinin ardından yeniden su verileceği yönünde duyurular yapıldığı belirtildi. Gözler hidrantlara çevrildi.

Başar UÇAR

Hiç yorum yok