SON DAKİKA

Beydağ`da şiddetli yağış sel getirdi


Küçük Menderes havzasında son 15 günde yerel olarak etkili olan sağanak yağışlar bu kez Beydağ'da zarara yol açtı. Tasavra Çayı önüne kattığı ne varsa sürükledi.

Geçtiğimiz günlerde Ödemiş, Tire ve Bayındır'ın çeşitli mahallelerinde görülen su baskınlarının ardından dün de Beydağ'da etkili olan sağanak yağışa dereler yetmedi.
Şiddetli yağışla birlikte kabaran Tasavra Çayı ile birlikte tomruklar sürüklenirken bazı mahallelerin yolları kullanılamaz hale geldi. Tasavra ile birlikte gelen sel suyu Küçük Menderes Nehri'ne karıştı.
Aydın Dağları'ndan gelen sel suyuyla birlikte Beyköy'den itibaren sokaklar dereye dönüştü. Çomaklar yolu ve Çamlık yolu sel nedeniyle kullanılamaz hale geldi, yer yer heyelanlar oluştu. Beydağ Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri sel felaketi sonrası ekiplerini teyakkuza geçirdi. Selle birlikte gelen çamurun temizlenmesi ve yolların açılabilmesi için çalışma başlatıldı. İlçede korku yaratan afette ölen ya da yaralanan olmadı.

GÖRÜLMEMİŞ BİR DURUM

Beydağ'da şimdiye dek eşine ender rastlanan bir yağışın görüldüğünü ifade eden Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk, "Tasavra Çayı'nın tomrukları sürüklediği kadar büyük bir afet atlattık. Tesellimiz kimsenin burnunun kanamamış olması. Ancak dağlardan gelen sel suyunun bertarafı kolay olmadı. Belediye ekiplerimiz ve Büyükşehir ekiplerimizin çalışmaları sürüyor. İlçemize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ekiplerimiz hazır" diye konuştu.

Başar UçarHiç yorum yok