SON DAKİKA

DAĞ TEŞKİLATLA İFTARDA BULUŞTU


AK Parti’nin en genç genel başkan yardımcısı olan İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Kiraz ve Beydağ’daki temaslarının ardından Ödemiş’teki partililerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Dağ, AK Parti’nin teşkilat geleneğiyle yoluna devam ettiğini vurguladı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican’la birlikte Ödemiş Belediyesi Düğün Salonu ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’a partili gençler sevgi gösterilerinde bulundu. Gençlerle “selfie” yapan Dağ, Suriyeli Ressam Hussein Kardeşler tarafından hazırlanan ve Bademli Ortaokulu’nun STEM projesi sergisinde sergilenen Recep Tayyip Erdoğan’a ait portreleri ilgiyle inceledi. Dağ, portrelerle ilgili Bademli Ortaokulu Müdürü Ramazan Göçen’den bilgi aldı.

Yemeğe Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, AK Parti İlçe Başkanı Halil Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Ödemiş’teki 99 mahalle başkanı katılırken konuklar arasında Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, AK Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikçoğlu ve İzmir il yöneticileri yer aldı. Eski İlçe Başkanı Ali Hadim’in akşam ezanının ardından dualar okuduğu yemekte konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, AK Parti’ye gönül vermiş mahalle başkanları ve teşkilatın bir arada olmasından duydukları mutluluğu dile getirdi.

“PARTİ İÇİ SİYASET İSTEMİYORUZ”

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican da “Bu birlik-beraberliği görmek göğsümüzü kabarttı. Belediyesi olan ilçelerimize gittiğimizde yürüyüşümüz değişiyor. Bunun kıymetini bilelim. Parti içerisinde adalet gözü var, çalışanı da çalışmayanı da en iyi şekilde görüyor. Aranıza fitne girmesine izin vermeyin. Gıybetten ve fitneden bu teşkilat uzak oldu, bundan sonra da uzak olacak. Şunu unutmayın; biz dünya mazlumları adına görevdeyiz. Partimizde düzgün çalışıldığı sürece herkese yer var. Onun adamı bunun adamı yok. Ben tek bir kişinin adamıyım o da Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu.

Delican, İzmir’de kongre sürecinin Ramazan ayı sonrasında başlayacağını ifade ederek, “Kesinlikle en ufak kırılma, parti içi siyaset istemiyoruz. Çünkü biz 15 Temmuz’da da bu disiplinle ayakta durduk” dedi.

“ARTIK BİRİLERİNİN YAZILIMINA İHTİYACIMIZ YOK”

AK Parti’nin AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da “Bu ülke krizlerle bir yıl sonrasını bilemezken şimdi 2023’ü hayal ediyor. Savunma sanayinde bu ülkede yıllar sonra altın harflerle yazılacak bir destan var hep hatırlanacak. Ambargo bile olsa savunma sanayinde kendi kendine yeten bir ülke haline geldik. Artık birilerinin yazılımına, kodlamasına ihtiyacımız yok.

Bir sene önce özyönetim ilan edenler vardı. Özyönetimler yerle bir oldu, hepsi açtıkları çukurun içine gömüldü. Şimdi Güneydoğu’da huzur ve istikrar ortamı var” dedi.

“TEŞKİLAT OMURGADIR”

Genel merkezdeki görevlendirme sonrası teşkilatın bağrına dönüp ziyaretlere başladıklarını ifade eden Dağ şunları söyledi: “Bizi bu göreve layık görmelerinin ardından teşkilatımızın bağrına döndük. Geçen hafta Bakırçay bölgesindeydik. Teşkilat omurgadır. Teşkilat sayesinde 2002’de bir yerlere geldik. AK Parti herhangi bir güç grubuyla değil milletle iktidara geldi. Elbette birileri boş durmuyor. Onlar oyun kurmaya çalışırken milletle iç içe olup oyun kuranların oyununu bozduk. Kim oyun kurarsa kursun biz halkımızla olduğumuz sürece Hakk’ın yolunda olduğumuz sürece oyunları bozarız. Bu makamlar makam mevkiden ziyade sorumluluk makamlarıdır”

Dağ, Küçük Menderes mesaisini Tire ve Bayındır’daki ilçe teşkilatı ziyaretleriyle tamamladı.

Hiç yorum yok