SON DAKİKA

Darısı Ödemiş-Kaymakçı arasına! KİRAZ YOLU ASFALTLANIYOR


Torbalı'dan Kiraz'a uzanan 92 kilometrelik karayolundaki bölünmüş yol çalışmalarının Kaymakçı-Kiraz etabında asfaltlama çalışmaları başladı.

2010'lu yılların başından beri Küçük Menderes havzasının gündeminde olan 92 kilometrelik sıcak asfaltlı bölünmüş yol projesinde Torbalı-Bayındır ve Çatal-Ödemiş etaplarının ardından Kaymakçı-Kiraz arası da asfaltlanmaya başladı.
Üç ayrı şantiyeyle çalışmaların devam ettiği projenin 2018 yılında tamamlanması beklenirken Kaymakçı Mahallesi yakınlarında mezarların da taşınmasının ardından asfalt kaplama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Asfalt kaplanacak bölgeler için zemin hazırlığı yapılırken çalışmalar nedeniyle ulaşım yer yer servis yolundan sağlanıyor. Çalışmalar Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi civarında devam ediyor.
Bayındır'da çevreyolunun açıldığı, Ödemiş çevreyolu için de kamulaştırmanın başlamak üzere olduğu bölünmüş yol projesi çerçevesinde Kiraz girişinde Küçük Menderes nehri üzerine köprü inşa edildi. Kiraz'da da Sarıgöl yoluna kesintisiz bağlanacak şekilde çevreyolu açılması gündeme geldi.
ÖDEMİŞ-KAYMAKÇI BEKLEMEDE
Toplam maliyeti 127 milyon lira olan 92 kilometrelik proje çerçevesinde Ödemiş-Kaymakçı arasında geçtiğimiz günlerde çalışma başlasa da henüz ilerleme sağlanamadı. Vatandaşlar, tek şerit olması ve üretim yolu olarak da kullanılması nedeniyle sürücüleri zorlayan Ödemiş-Kaymakçı karayolu için çalışma bekledikleri dile getirdi.
İLKKURŞUN'DA YENİ GÜZERGAH
Projede Torbalı girişinden Bayındır'ın Çatal mevkiine dek olan bölüm tamamen bölünmüş yol olarak hizmet verirken Çatal-Ödemiş arasında da ulaşım yer yer tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor. Bölünmüş yol yeni güzergah için çalışmaların devam ettiği Doyranlı'da sona eriyor. Yeni güzergah için ise Doyranlı-İlkkurşun ararsındaki dağlık kesimde hafriyat çalışmaları devam ediyor.

Başar Uçar

Hiç yorum yok