SON DAKİKA

DSİ’nin yeni bölge müdürü Eker


İzmir, Manisa ve Uşak illerine hizmet veren Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü'nde yönetim değişti. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, DSİ 1. Bölge Müdürlüğü'ne atanırken yeni bölge müdürü Ali Fuat Eker oldu.

Son dönemde Küçük Menderes havzasında da çok sayıda baraj, gölet, dere ıslahı ve sulama projesini hayata geçiren DSİ 2. Bölge Müdürlüğü'nde görev değişimi yaşandı.
2014 yılından bu yana DSİ 2. Bölge Müdürlüğü görevinde bulunan Hayati Çelenk, Bursa'daki DSİ 1. Bölge Müdürlüğü'ne atandı. DSİ 2. Bölge Müdürlüğü'ndeki bölge müdür yardımcılarıyla ilgili çeşitli atamaların yapıldığı öğrenilirken İzmir, Manisa ve Uşak'tan sorumlu yeni bölge müdürü DSİ 16. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker oldu. DSİ 2. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, DSİ'de görev yapan işçileri ziyaret ederek helalleşti.
ILISU BARAJI'NDA GÖREV ALMIŞTI
Mardin-Şırnak sınırında Dicle Nehri üzerinde inşa edilen ön yüzü beton kaplı kaya dolgu barajlar kategorisinde gövde hacmi ve kret uzunluğu bakımından dünyanın en büyük barajı olan Ilısu Barajı'nın projesinde görev alan Ali Fuat Eker, bundan böyle Ege Bölgesi'ndeki sulama projeleri için görev yapacak.

Başar Uçar

Hiç yorum yok