SON DAKİKA

Genç kalemler Duygulu’yu andı


Ödemişli yazar Behiç Duygulu'yu anmak üzere Özel Dünya Eğitim Kurumları işbirliğiyle düzenlenen "1. Behiç Duygulu Öykü Yarışması" için dün ödül töreni düzenlendi.

Ödemiş'te ilk kez düzenlenen Behiç Duygulu Öykü Yarışması, ödül töreni ile son buldu.
Ödemişli ünlü yazar Behiç Duygulu'yu anmak üzere Dünya Eğitim Kurumları Tmolos Edebiyat, Konsepmedya işbirliğiyle Türkiye İş Bankası sponsorluğunda düzenlenen yarışmanın ödül törenine Özel Dünya Eğitim Kurumları'nın konferans salonu ev sahipliği yaptı.

Dünya Eğitim Kurumları Müdürü Özlem Uysal, okulun Türkçe öğretmeni Mustafa Parlar, Tmolos Edebiyat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer Akşahan, Ressam Mustafa Ali Kasap ve Yapı Trend Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Levent Çetinol'dan oluşan komisyonun görev aldığı yarışmada birincilik Özel Dünya Eğitim Kurumları öğrencisi Tolga Kurhan'ın oldu. Yanbastı Ortaokulu'ndan Helin Peker ikinci, Cumhuriyet Ortaokulu'ndan Gülser Sönmez de üçüncü oldu.

Komisyon üyeleri konuşmalarında Ödemiş'te doğup büyüyen Behiç Duygulu'yu andı. Geleneksel hale gelmesi temenni edilen yarışmanın amacının usta yazarı anarken Ödemişli öğrencilerin de edebiyata olan bakış acısını daha da güçlendirmek ve edebiyatı sevdirmek olduğunu vurguladılar. Daha sonra dereceye girenlere ödülleri komisyon üyelerince verildi.

Ödül töreninde Ukraynalı sanatçı Violin Kate, "İzmir Marşı" ve "Onuncu Yıl Marşı"na kemanıyla hayat verirken müzik ziyafeti çekti. Özel Dünya Ortaokulu öğrencisi de piyanodaki performansıyla büyük alkış aldı.


Özlem Yamantürk

Hiç yorum yok