SON DAKİKA

Gökçen yolunda son rötuşlar


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Küçük Menderes havzasında Balabanlı yolu ile birlikte başlattığı Gökçen yolu asfalt kaplama çalışmalarında sona gelindi.

İlkkurşun kavşağından başlayıp Tire-Ovakent yolu kavşağına kadar uzanan bölgede uzun süredir devam eden sıcak asfalt kaplama çalışmaları tamamlandı.

İzbeton denetimindeki yüklenici firma ekipleri hafta başından itibaren Öncü Salça Fabrikası civarında ve Gökçen Mahallesi Stadyum Sokak’ta mesai yaptı. Kış aylarında durma noktasına gelen yol çalışmaları sürücüleri oldukça zorlarken yaklaşık 7 kilometrelik asfalt kaplama çalışması ile daha önce çukurlarla dolu olan Gökçen yolu tamamen yenilendi. Yer yer genişletilen yolda eksen çizgilerinin çekilmesi ve yol kenarlarına reflektör konulması bekleniyor..

KÖPRÜ NE ZAMAN GENİŞLETİLECEK?

Ödemiş’ten Tire’ye uzanan en hareketli yol olan Gökçen yolunda asfalt yenilenirken aynı anda iki aracın sığmadığı Küçük Menderes köprüsüyle ilgili henüz somut bir adım atılmadı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne ait olduğu belirtilen bu köprüyle ilgili Büyükşehir Belediyesi ve DSİ arasında herhangi bir çalışmanın gerçekleşip gerçekleşmediği merak konusu olurken köprüye kadar geniş olan olun bir anda daralması kazalara davetiye çıkartıyor. Sürücüler, asfalt çalışmalarının ardından yolun yoğunluğuna göre bir köprünün inşa edilmesini istiyor.

Hiç yorum yok