SON DAKİKA

Hem dolu hem sel vurdu, üretici zorda!


Yerel olarak görülen şiddetli yaz yağmurları ve beraberinde gelen dolu Ödemiş-İzmir karayolu üzerinde yer alan Tire ve Bayındır'a bağlı mahallelerdeki ekili alanlarda büyük zarara yol açtı.

Tire'nin Derebaşı ve Doyranlı mahalleleri ile Bayındır'ın Pınarlı mahallesi civarında Pazar günü öğleden sonra etkili olağan şiddetli yağmur ve dolu üretim alanlarına büyük zarar verdi.
Bayındır'ın Pınarlı Mahallesi'nde dolu nedeniyle ekili alanlarda büyük zarar oluşurken İzmir yolunda da bilindik manzaralar oluştu. Pınarlı geçişinde yol üzerinden akan dere nedeniyle sürücüler büyük tehlike yaşadı. Araçlarda arızalar meydana geldi.

Taşkın nedeniyle tarlalar sular altında kaldı. Afetle karşı karşıya kalan üreticileri ziyaret eden Bayındır Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar hasar tespit çalışmasını yönetti. Almışlar afetzede üreticilerin taleplerini dinledi. Pınarlı'da oluşan hasar görüntülü olarak da kayıt altına alındı.

DEREBAŞI'NDA SERALAR ZARAR GÖRDÜ

Tire'nin Derebaşı ve Doyranlı mahalleleri civarı da dolu yağışından nasibini aldı. Derebaşı Deresi taşınca meyve bahçeleri ve tarlalar çamur deryasına dönüştü. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu seralarda da büyük hasara yol açtı. Süs bitkisi üreticileri zor durumda kalırken zararın oldukça büyük olması nedeniyle üreticiler devletten yardım ve kolaylık beklediklerini dile getirdiler. Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu da sel ve dolu felaketiyle karşı karşıya kalan bölgelerde incelemelerde bulunarak üreticilerle görüştü.

Başar Uçar

Hiç yorum yok