SON DAKİKA

İşte Ödemiş’in afetlerdeki toplanma alanları


Ege Denizi'nde meydana gelen 6.2'lik deprem Ödemiş'te de büyük korku yaratırken İzmir Büyükşehir Belediyesi ilçede afet durumunda toplanılacak korunaklı alanları açıkladı.

Merkez üssü Ege Denizi'ndeki Midilli Adası açıkları olan 6.2 şiddetindeki deprem ve bir ay içerisinde Manisa çevresinde meydana gelen depremler, Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğini oldukça ürkütücü bir biçimde hatırlattı.

Birinci derece deprem kuşağında yer alan Ödemiş'te de afet sonrası toplanılacak korunaklı alanlar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından duyuruldu. Ödemiş'te ilçe merkezinde dört korunaklı alan belirlendi. İlk sırada Ulus Meydanı yer alırken Anafartalar Mahallesi'nin toplanma alanı Salı Pazarı civarını kapsayan Sağlık Caddesi'ndeki park alanı 2 No'lu toplanma alanı oldu.
3 No'lu toplanma alanı Türkmen Mahallesi Dikmen Caddesi üzerindeki park alanı olurken 4 No'lu toplanma alanı da Emmioğlu Mahallesi'ndeki Sanayi Sitesi'nde bulunan Şeref Usta Caddesi'ndeki belediye alanı oldu.

Bademli Mahallesi'nde Yenikahve Sokak'taki yeşil alan ve Pazaryeri Sokak'taki spor alanı bu mahallenin toplanma alanları oldu. Ovakent'te Hamam Sokak'taki spor alanı Konaklı'da Atatürk Caddesi'ndeki spor alanı, Gölcük (Zeytinlik) Mahallesi'nde Barış Caddesi'ndeki spor alanı, Gölcük Yaylası'nda da Saraçoğlu Caddesi'ndeki spor alanı afet sonrası toplanma alanları olarak duyuruldu.
Bozdağ'da Üçler Sokak'taki park alanı, Birgi'de de Belediye Sokak'taki  Atatürk Meydanı ve Umurbey Caddesi'ndeki belediye hizmet alanı tarihi mahallenin toplanma alanları olarak tespit edildi. Kaymakçı'da da Manolya Sokak'taki spor alanı, Çaylı'da da merkezdeki Ulus Meydanı herhangi bir afetteki korunaklı toplanma alanları olarak listede yer buldu.

Başar Uçar

Hiç yorum yok