SON DAKİKA

İzmir CHP, afet bölgesini adımladı


CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Okan Karlıdağ, geçtiğimiz hafta sonu büyük afetin yaşandığı Tire ve Bayındır'ın mahallelerini dolaşarak üreticilerle görüştü, yaraların sarılacağı mesajını verdi.

Tire'nin Doyranlı ve Derebaşı mahalleleri ile Bayındır'ın Pınarlı, Zeytinova ve Ergenli köylerinde sel ve dolu felaketinin izlerinin silinmesi için çalışmalar sürüyor.

Tarım alanlarının büyük zarar gördüğü ve zararın milyon liralarla ifade edildiği Tire ve Bayındır'ın mahallelerinde CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar'la birlikte incelemelerde bulunan CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Okan Karlıdağ, tarım alanları kadar altyapının da zarar gördüğünü ifade ederek İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bölgede yaşanan sıkıntılara anında müdahalede bulunduğunu belirtti.
Karlıdağ, "Tire Doyranlı ve Derebaşı Köylerinde, Bayındır Pınarlı, Zeytinova ve Ergenli Köylerinde, üretim alanlarına, mahsullere ve altyapıya yoğun zarar verdi. İzmirBüyükşehir Belediyesi, Köy İşleri Müdürlüğü ve ilgili üretim kooperatifleri, durum ve hasar tespitleri, ayrıca üreticinin zararının telafisiyle ilgili çalışmalarını başlattı.

Tire İlçe Başkanımız, Büyükşehir Belediyesi yetkilisi arkadaşımız ve muhtarlarımızla birlikte, zarar gören alanları dolaştık. Vatandaşlarımızın uğradığı zararın, bir an önce tamir ve telafi edilmesini dileriz. Zararın telafisiyle ilgili sorumlulukla çalışan kurum ve kişilere teşekkürlerimizi, zarara uğrayan vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiyoruz" dedi.

Başar Uçar

Hiç yorum yok