SON DAKİKA

İZMİR`İN STADYUMLARI MECLİSTE!


BALBAY: İzmir`in hakkı 40-50 bin kişilik bir şehir stadıdır!

TBMM Genel Kurulu`nda Süper Lig'e çıkan Göztepe Spor Kulübünün şampiyonluğunu ve İzmir'in stat sorununu gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay "İzmir`in hakkı 40-50 bin kişilk bir şehir stadıdır!" dedi.

14 Haziran 1925 yılında kurulan Göztepe Spor Kulubü`nün şampiyonluğunu bir kez daha kutlayan Balbay, İzmir`de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'nın Bornova`ya yaptıkları stadın Göztepe`nin 1.Lig`e çıkmasında önemli bir rol üstlendiklerini söyledi.

Balbay konuşmasında şunları da belirtti: "Alsancak Stadı iki yıl önce yıkıldı. Binali Yıldırım`ın hem İzmir Milletvekilliği hem de İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı döneminde dile getirdiği otuz beş projeden otuz beşincisini Olimpik stadyumlar oluşturuyordu. Vaat ettiği bu olimpik stadyumlardan kaçını yaptığını bilmek istiyoruz "dedi.

Sivas Şehir Stadının 33 bin seyirci kapasiteli, Antalya Şehir Stadının, 33 bin seyirci kapasiteli olduğunu ifade eden ve İzmir için planlanan stadın 15 bin kapasiteli olduğunu belirten Balbay sözlerine şöyle devam etti: "33 bin nerede? 15 bin nerede? Bunu İzmir`e yutturamazsınız. İzmir`in hakkını vermiyorsunuz. İzmir takımları hükümetin hiçbir stat desteği olmamasına rağmen 1.Lig`e, Süper Lig`e çıkmışlardır. Önümüzdeki yıl da Altınordu`yu bekliyoruz, devamında Altay`ı bekliyoruz, Karşıyaka`yı bekliyoruz Sizleri İzmir`e politik davranmamaya çağırıyorum. Kaçak güreşmenin hiçbir âlemi yok. İzmir`in hakkını verin.İzmir`den 5 alıyorsunuz, İzmir`e sadece 1 veriyorsunuz. İktidar partisini, Başbakanı da bu konuya eğilmeye, Göztepe`nin hızına ayak uydurmaya çağırıyorum"
Balbay`ın konuşmasının ardından söz alan AKP İzmir Milletvekili Atilla Kaya: "İzmir`in stat sorunu belediyelerin açtığı davalardan kaynaklanıyor." dedi

Bunun üzerine tekrar kürsüye gelen Balbay şunları söyledi: "Bunlar gerekçe değil. Aziz Kocaoğlu stat için iki yer gösterdi kabul edilmedi. Bunun üzerine mevcut küçük statların olduğu yerlerdeki belediye arsalarını hibe etti. Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar da aynı şekilde stat yeri gösterdi. Mevcut yerde karar kılınınca da buradaki belediye arsasının hibe etti. Her şey bir yana Alsancak stadını iki yıl önce yıktınız. Yerine neden stat inşa etmediniz. Elinizi tutan mı vardı?"


Hiç yorum yok