SON DAKİKA

İZSU kuyu sayısını 30’a çıkartacak


Ödemiş'in içme suyu sıkıntısını çözmek için daha önce 20 kuyu açan İZSU Genel Müdürlüğü, Karakova ve Kazanlı mahallelerinde 10 yeni sondaj kuyusunun ihale sürecini tamamladı.

Yaz aylarında yaşanan su sıkıntısına karşı sondaj kuyularıyla çözüm bulmaya çalışan İZSU Genel Müdürlüğü, hizmet alanına dahil olan yeni ilçelerde kuyu açmak için çalışmalarını sürdürüyor.
2004 yılından beri 316 sondaj kuyusu açan İZSU, Ödemiş'te açtığı 20 kuyuya ek olarak 10 yeni kuyu daha açacak. Ödemiş ilçe merkezinin su ihtiyacını karşılamak üzere Karakova ve Kazanlı mahallelerinde önümüzdeki günlerde sondaj çalışmaları başlayacak. Çalışmalar 6 ay içerisinde tamamlanarak ilçe merkezine su sağlanacak.

İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, 'Bütünşehir Yasası' ile hizmet alanına bağlanan 9 ilçeye ağırlık vererek yatırımlara devam ettiklerini belirterek, "Bu bölgelerde özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını gidermek amacıyla hızlı bir çalışma yaptık. Yeni ihale ile birlikte Ödemiş'te açtığımız kuyu sayısı 30'a çıkacak. İhtiyacı olan mahallelerimizde yatırımlarımız devam edecek" diye konuştu.

Özlem Yamantürk

Hiç yorum yok