SON DAKİKA

Kamulaştırma:Ödemiş çevreyolu için tapular alınmaya başlanacak


Ödemiş'te her geçen gün artan trafik yoğunluğu nedeniyle önemli bir ihtiyaç haline gelen çevreyoluyla ilgili kamulaştırma çalışmalarının ay sonu itibariyle başlayacağı belirtildi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş'in uzun süredir beklediği çevreyolunun Torbalı-Kiraz bölünmüş yol projesiyle birlikte hayata geçirileceğini belirterek kamulaştırma çalışmalarına Ramazan Bayramı sonrası başlanacağını ifade etti.

Ödemiş'in İzmir yönündeki ilçe girişinden başlayıp Hayvan Pazarı'nın güneyinden dolaşarak Kiraz-Birgi kavşağına dek uzanacak çevreyoluyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Mahmut Badem, "2008-2009'larda en azından şu anki otogara kadar bölgenin tapularını almıştık. Sonra tapular iade edilmişti biliyorsunuz."KÖTÜ ADAM-İYİ ADAM YOK"

Çevre yoluyla ilgili bundan sonra 18. Madde uygulamasıyla uğraşıp bir kez daha tapuları alıp kötü adam, tapuları verip iyi adam gibi bir pozisyona girmeyeceğiz. Karayolları'nın kamulaştırma çalışmaları son noktaya geldi. Hatta görüşmeler başlayacak. Projede ufak bir değişiklik olduğu için geri çektiler. 15-20 gün sonra kamulaştırmayla ilgili çalışmalar başlayacaktır" diye konuştu.

TRAFİK HER GEÇEN GÜN YOĞUNLAŞIYOR

Geçmişte Tire, yakın zamanda da Bayındır çevre yoluna kavuşurken Ödemiş'te de çalışmaların bölünmüş yol projesiyle birlikte başlaması bekleniyor. Çevre yolu bulunmayan ilçede ağır vasıtalar ilçe girişinde Ordu Caddesi'nden Emmioğlu Caddesi'ne dönüş yapıp Karşıyaka Caddesi, Şehit Özpolat Caddesi ve Menderes Caddesi güzergahını izleyerek Kiraz yoluna devam ediyor.

Diğer araçlar ise Ordu, Fatih, Mithatpaşa ve Atatürk Caddeleri istikametini izliyor. Bu üç caddedeki günlük araç yoğunluğu ise Karayolları Genel Müdürlüğü verilerine göre 10 bin aracı aşıyor. İlçedeki park sorunu nedeniyle her iki tarafı araç parklarıyla dolu caddeler, trafik sorununu araç sayısı zaten 65 bine yaklaşan Ödemiş'te günlük hayatın bir parçası haline getiriyor.

Başar Uçar

Hiç yorum yok