SON DAKİKA

Kara Pazartesi


Merhaba sevgili okuyucularım;

    Ödemiş pazartesi günü tarihinin en karanlık gününü yaşadı. Hepimizin yüreğine kor gibi düştü Ceylin'in acı haberi. Ne olduğunu nasıl olduğunu anlamaya çalıştık. Anladıkça şok geçirdik.
    Çünkü Ödemiş'te böyle olayın yaşanmış olması daha doğrusu yaşanıyor olması inanılır gibi değildi. Çünkü Ödemiş çocuklarına sahip çıkar, komşu çocuğu kutsal emanet gibi bilinirdi.
    Kelimelerin yetersiz kaldığı anlar, acılar öfkeler yaşandı.

    10 yaşındaki küçük Ceylin komşunun evinde sandığın içinde ölü olarak bulundu. Ne olduğu nasıl olduğu yapılan incelemeler sonucu ortaya çıkar elbette tek gerçek var o da artık Ceylin yok. O kara boncuk boncuk bakan gözler artık yok.
    Ne oluyor bize?
    Ne istiyorlar bu çocuklardan?
    Neden?
    Artık kime güveneceğiz?
    Nasıl olur?
    Nasıl bir vicdan?
    Daha binlerce soru beynim de dönüp duruyor. Sorunun biri bitmeden diğeri onun bitmesini beklemeden gelip yerleşiyor adeta. Cevabı olmayan onlarca soru. Kalbimin üstünde bir taş var sanki. Yutkunamıyorum kelimeler takılıp kaldı. Nefesim daralıyor. Anlamak mümkün değil.

    Ceylin'in ardından adeta toprak da gökte isyan eder gibiydi. Yine pazartesi günü saat 15.20 sularında ege denizi Karaburun açıklarında 6,2 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Sosyal medya da "deprem olmadı toprak Ceylin için titredi" gibi paylaşımlar dikkat çekti.

    Yerde gökte Ceylin için ağladı sanki o gün.
    Ceylin'in adı o hep oynadığı, saatlerce salıncakta sallandığı, kaydıraktan kaydığı, gülüp koştuğu parkta yaşatılacakmış.

    Elbette seni unutmayacak Ödemiş ve Ödemişliler Ceylin. Tek isteğimiz sana bunu yapanların en ağır şekilde cezalandırılmaları.

    Caniler için yaşasın Cehenmem…

Özlem Erakyol

Hiç yorum yok