SON DAKİKA

Karanfil kokulu Ödemiş zeybekleri büyüledi..Ödemiş Belediyesi bünyesindeki Türk Halk Oyunları, Türk Sanat Müziği, Gitar, Türk Halk Müziği ve Resim kurslarının 2016-2017 dönem sonu gösterisine 40 kişilik halkoyunları ekibinin İzmir yöresi karma zeybek gösterisi damga vurdu.

40 KİŞİLİK DEV KADRO

Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören gösteri gecesi ve sertifika töreninde Türk Halk Oyunları İzmir yöresi karma zeybek ekibi adeta seyirciyi büyüledi. Salonda gösteri boyunca alkış tufanı koptu.

Önceki yıllarda çalışmasına ara veren halkoyunu çalışmalarına Belediye Başkanı Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem’ in katkılarıyla yeniden başlayan ekibin gösterisi soluksuz izlendi.

KARANFİL KOKAN EŞSİZ GÖSTERİ

Ödemiş'i başarıyla temsil eden bir halkoyunları ekibi, bundan sonra da ilçe ve il çapındaki gösterilere hazır olduklarını bir kez daha kanıtladı. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Dr. Mahmut Karagenç yönetiminde hazırlanan 40 kişilik bayan ve erkeklerden oluşan dev halkoyunları ekibi bayan dansçıların boynuna taktığı otantik karanfilli kolyelerden salona yayılan hoş koku eşliğinde gösterisini sundu.

İLKKURŞUN'DAN KURTULUŞA!

Ekibin hazırlayan Dr. Mahmut Karagenç şunları söyledi: "4 aydan beridir düzenli bir şekilde özveriyle çalıştık. Gösterimizde Kurtuluş Savaşında düşmana ilk kurşunun Ödemiş’te atılması, efelerin vatan savunmasındaki katkıları, efe yürekli kadınların gündelik hayatları, zerafeti, toplumdaki katkıları ve yerleri, bereketi, düşmanın İzmir’den denize dökülüp vatanın yeniden şekillendirilmesi temalarını işledik”dedi

Başar Uçar

Hiç yorum yok