SON DAKİKA

Kiraz Belediyesi'nden toplu sünnet töreniKiraz Belediyesi iftar yemeği ve toplu sünnet töreni düzenledi. İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve eşi Didem Ayyıldız, Kirazlıları yalnız bırakmadı.

Öksüz ve YetimlerHaftası nedeniyle maddi durumu iyi olmayan çocuklar için sünnet merasimi düzenlendi. Sünnet, uzman doktorlar ezaretinde yapıldı.

Ayyıldız çifti, Başkan Saliha Özçınar ile birlikte sünnet çocuklarına altın taktı.Hiçbir aileyi geri çevirmediklerini belirten Başkan Saliha Özçınar, şöyle konuştu: “Ramazan dolayısıyla düzenlediğimiz iftar yemeğinde öksüz ve yetimler haftasını nedeniyle ilçemize bağlı mahalle muhtarlarıyla görüşerek tespit etmesi yönünde talimat verdim. Muhtarlarımızın çabalarıyla öksüz yetim olan ve aile durumu iyi olmayan çocuklar tespit ederek belirledik. Toplam 20 çocuğun olduğunu tespit edip, kıyafetlerini temin ederek hazırladık.

İlçe merkezi ve köylerimizden tespit etmiş olduğumuz 20 çocuğumuza kıyafetleri giydirerek sünnet ettirdik. Bizde aileleri ile beraber bu heyecanı ortak yaşıyoruz. Çünkü çocukların hayatında unutamayacakları bir andır. Erkekliğe ilk adımlarını atıyorlar. Bizde buna şahitlik ettiğimizden ve vesile olduğumuzdan dolayı ayrı bir heyecan ve gururunu yaşıyoruz" Sünnet ve sünnet törenlerinin, hem inimizin hem de geleneklerimizinbir gereği olduğunu söyleyen, Özçınar konuşmasını şöyle sürdürdü:“Yapacağımız toplu sünnet merasiminde toplumda bu güzellikleri yaşatırken aynı zamanda çocuklarımızın bu önemli anlarını güzel ve tatlı anılarla hatırlamalarını istiyoruz. İftar yemeğimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Her sene olduğu gibi bu yılda geleneği bozmadan düzenlemiş olduğumuz iftar yemeğinde bu yıl çocuklarımızı da düşünerek sünnet merasimi düzenleyerek ailelere destek olmak istedik. Uzaktan yakından iftar yemeğine katılan tüm vatandaşlarımızın oruçlarını Allah kabul etsin"

Hiç yorum yok