SON DAKİKA

Kirazlı öğrenci ödülünü Başbakan’dan aldıResim yarışmalarında elde ettiği derecelerle Kiraz'a birçok ödül getiren Kiraz Türk Telekom YBO öğrencisi Muhammet Kuru, Türkiye birincisi olduğu yarışmanın ödülünü Başbakan Binali Yıldırım'dan aldı.

Kiraz Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Muhammet Kuru, yurt çapındaki Türk Telekom Okulları arasında düzenlenen "15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi Zaferi" adlı resim yarışmasında birinci oldu.

Türk Telekom Okulları`nda "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim" temasıyla yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Çankaya Köşkü`nde aldı. Yarışmanın resim kategorisinde Türkiye birincisi olan Muhammet Kuru törene öğretmeni Ayşen Zeytinci ile birlikte katıldı. Kuru, töreni Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlarla birlikte en ön sıradan takip etti. Muhammet Kuru birincilik ödülünü Başbakan Binali Yıldırım'ın elinden aldı. Yıldırım, başarılı öğrenciyi kutladı.

BAŞARIYA DOYMUYOR!

Daha önce de resim yarışmalarında elde ettiği derecelerle ilçenin adını duyuran Kuru için tebrik mesajı yayınlayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de "15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi Zaferi" Resim yarışması sonucunda Türkiye 1.`si olarak ödülünü başbakanımız Binali Yıldırım'dan alan Türk Telekom YBO öğrencimiz Muhammet'i ve öğretmenimiz Ayşen Zeytinci'yi tebrik ederiz" ifadelerine yer verdi.

Başar Uçar

Hiç yorum yok