SON DAKİKA

Kırkoluk Projesinin çalışmaları başladıÖdemiş’in en çok tercih edilen dinlenme alanlarından biri olan Kırkoluk Projesi’nin uygulanacağı alanda çalışmalar başladı. Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem ve teknik ekip proje alanındaki çalışmaları inceledi.

Temiz ve serin havasıyla Ödemişliler kadar çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşların tercih ettiği Bozdağ Kırkoluk mevkii için hazırlanan proje uygulanmaya başlandı. Bozdağ-Salihli yolu üzerinde bulunan 6 bin metrekare alanda uygulanan projenin ilk etapta istinat duvarları yapıldığını ve çalışmalarını titizlikle sürdürüldüğünü belirten ekipler, zeminin dolgu çalışmalarını kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

Yeni projeye göre Kırkoluk çeşmesinin yeri değiştirilerek, etrafında dinlenme alanları, mescit, sergi alanları ve otoparkın bulunduğu bir mesire alanı hazırlanacağı ifade edildi.Ziyaretçilerin rahat ve güvenli bir alanda alışveriş yapması ve pazarcı esnafın düzenli bir ortamda sergi açması hedeflenen Kırkoluk Projesi’nin Kasım ayında tamamlanması planlanıyor.


Hiç yorum yok