SON DAKİKA

Mithatpaşa Caddesinde dev biçerdöver..


Ödemiş'te çeşitli altyapı çalışmaları sonrası yollarda oluşan çukurları kapatmak üzere başlatılan yama çalışmaları Millet Caddesi ile sürdü. Kamyonların mecburi istikameti kapanınca araçlar şehir merkezine girdi.

Son dönemde doğalgaz altyapı çalışmaları başta olmak üzere İZSU, TEDAŞ ve Telekom ve benzeri kurumların altyapı çalışmaları sebebiyle yolların yıprandığı Ödemiş'te İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yama çalışmaları kamyon ve tırların mecburi istikameti Millet Caddesi ile sürdü.
Emmioğlu Caddesi'nde geçtiğimiz günlerde yapılan çalışmaların ardından dün de caddenin devamı olan Millet Caddesi trafiğe kapatıldı. İZBETON'un yüklenici firma ekipleri gün boyunca çukurları kapatmak için mesai yaptı. Akşamüstü saatlerine kadar caddenin Karşıyaka Caddesi kavşağı ile Gençlik Caddesi kavşağı arasındaki bölümü trafiğe kapalı kaldı.

KAMYONLAR ŞEHİR İÇİNDE

Kiraz, Beydağ, Ovakent ve Sanayi Sitesi yönünden gelen kamyonlar ve tırlar ise Karşıyaka Caddesi'nden Millet Caddesi'ne dönüş yapamayınca şehir içi trafiğine dahil oldu. Mecburi güzergahları yerine Mithatpaşa ve Ordu caddelerinde ilerleyen kamyon ve tırları gören vatandaşlar şaşkınlık yaşadı.

İzmir yönünden ilçeye gelen kamyon ve tırlar ise Gençlik Caddesi üzerinden sanayi yönüne dönüş yapabildi. Mecburi istikametin kapalı olmasıyla birlikte İzmir yönünden gelen bir biçerdöver de Mithatpaşa ve Atatürk caddelerinde boy göstermiş oldu.

CADDE KOMPLE ASFALTLANACAK

Öte yandan yama çalışmalarıyla sürücülerin ve çevre sakinlerinin kabusu haline gelen çukurların yok edildiği Emmioğlu ve Millet caddeleri ile Zile Sokak'ın önümüzdeki günlerde yeniden asfaltlanacağı bildirildi. Caddede mevcut asfalt sökülerek zemin hazırlığı yapılacak ve kamyonların mecburi istikameti sıcak asfaltla kaplanacak.

Başar Uçar

Hiç yorum yok