SON DAKİKA

Nuray Anne’nin talebi oybirliğiyle! GÖZLER YİNE BÜYÜKŞEHİR’DEÖdemiş Belediye Meclisi dün gerçekleştirdiği olağan toplantıda şehit annesi Nuray Öner'in oğlu Ali Yücel Öner'in adının ikamet ettiği Nuh Sokak'a verilmesi talebini oybirliği ile kabul etti. Gözler Büyükşehir Meclisi'ne çevrildi.

Ödemiş Belediye Meclisi'nin haziran ayı olağan toplantısı dün Mahmut Badem başkanlığında yapıldı. Toplantıda şehit annesi Nuray Öner'in oğlunun adının oturduğu sokakta yaşatılmasıyla ilgili talebi oybirliğiyle kabul edildi.

Ramazan ayı dolayısıyla gündüz gerçekleştirilen toplantıda iki ek gündem maddesiyle birlikte toplam altı gündem maddesi karara bağlandı.
İZSU'nun Yolüstü, Ocaklı, Yusufdere ve Sekiköy mahallelerinde sondaj kuyusu açmak için Ödemiş Belediyesi'ne ait taşınmazlardan yer talebiyle ilgili Ortak Komisyonu'nun kararı oybirliğiyle kabul edildi.  Kızılcaavlu ve Yeniceköy mahallelerinde İZSU'nun yeni yer talepleri de oybirliğiyle ortak komisyona havale edildi.

Siirt'te şehit olan oğlu Ali Yücel Öner'in adının ikamet ettiği Atatürk Mahallesi Nuh Sokak'ta yaşatılmasını isteyen Nuray Öner'in talebi mecliste görüşülerek karara bağlandı.

Şehit Ali Yücel Öner'in adının verildiği İnönü Mahallesi'ndeki caddenin Şehit Ömer Halisdemir Caddesi olması, Nuh Sokak'ın da Şehit Ali Yücel Öner Sokak olarak değiştirilmesinin İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'ne önerilmesi oybirliğiyle meclisten geçti.

"AZİZ BEY'LE GÖRÜŞTÜM"

2015 yılında da oybirliğiyle Şehit Ali Yücel Öner'in adının Nuh Sokak'a verilmesini kabul edip Büyükşehir Meclisi'ne önerdiklerini ancak reddedildiğini hatırlatan Başkan Mahmut Badem, "Büyükşehir Belediyesi'nin sokak isimlerinin değiştirilmesi konusunda şehitlerimizi ayrı tutarak söylüyorum, ancak karışıklık yaşanmaması adına çok da yadırgamadığım bir karar vermişler, ondan vazgeçmiyorlar.

Ancak bu konuda şehit annemiz son derece sıkıntılı vaziyette. Geçenlerde şehidimizin tabutunun üzerindeki bayrakla sabaha kadar caddede oğlunun adının yer aldığı levhanın altında beklemiş. Ertesi gün de güneşin altında yine orada idi. Ben de 1'den 3'e kadar yanında bulundum. Sonra şehitliğe gittik. Sonra kendisini burada ağırladık. Bu arada kendisi Fox TV'ye çıktı. Fox TV'de konu epeyce gündem oldu. İsmail Bey ile ben de görüştüm. Bir şekilde çözüm yolu aradık. O annemizin ruh halini anlama, hissettiklerini hissetme şansımız yok. 25 yıl geçmiş. 25 yıl sonra o annenin duygularının hangi olduğunu bilemeyiz. Sonuçta ben bu konuyu Aziz Bey ile konuştum. Farklı şekilde kendisine anlatmaya çalıştım. Sonuçta kararı alın verelim noktasına geldik. Nuray annenin isteğinin yerine gelmesi lazım. İnşallah annemizin derdine derman olacağız" dedi.

Başar Uçar

Hiç yorum yok