SON DAKİKA

Ödemiş bayrama hazır


Ödemiş'te Ramazan Bayramı için hazırlıkları İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi'nce tamamlandı. Ödemiş Emniyeti de Ramazan Bayramı ile ilgili tedbirlerini aldı.

11 ayın sultanı Ramazan veda ederken bayram için Ödemiş'te resim kurumlar hazırlıklarını tamamladı.
Bütünşehir Yasası sonrası hizmet alanına 2014 yılından bu yana Ödemiş de dahil olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçedeki mezarlıkları Ramazan Bayramı öncesi bakımdan geçirdi. İlçe merkezindeki Ahrandı ve Zungurlu mezarlıkları bayrama hazır hale getirildi. İZBETON ekipleri il genelinde olduğu gibi Ödemiş'teki camilerde de temizlik çalışmaları gerçekleştirdi.
MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ SERVİS
Mezar ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar için bugünden itibaren bayram boyunca ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.
Dört gün boyunca İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Mithatpaşa Caddesi'ndeki yerel hizmetler binası önünden 08.30-18.00 saatleri arasında periyodik olarak Zungurlu ve Ahrandı mezarlıklarına ring araçları hareket edecek. Bayram boyunca İZSU ekipleri de vardiyalı olarak çalışmalarını sürdürecek. Defin hizmetleri görevlileri de bayramda hizmetlerine devam edecek. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'nın bir nöbetçi ekibi Bayındır Zeytinova'daki şantiyede hazır bekletilecek.
ÖDEMİŞ BELEDİYESİ'NDE HAZIRLIKLAR TAMAM
Ödemiş Belediyesi'nin de Ramazan Bayramı süresince vatandaşların karşılaşabileceği her türlü zorluk için gerekli tedbirleri aldığı belirtildi.
Ödemiş Belediyesi ekipleri Bayram öncesi ve Bayram süresince nöbetçi ekiplerle vatandaşlara hizmet etmeye devam edecek.  Gıda üretimi yapan işyerlerinin rutin kontrolleri yapılarak, seyyar satıcılar için sıkı bir denetim uygulanacak. Temizlik ekipleri bayram öncesi ve bayram boyunca özellikle Pazar yerlerinde çalışmalarını sürdürecek. Cami ve ibadet yerlerinin temizliği bayram öncesi tamamlandı. Uçkunla mücadele çalışmaları program dahilinde bayram boyunca da ilaçlama çalışmalarını yapacak.
EMNİYET, TEDBİRLERİNİ ALDI
Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü de huzurlu bir bayram için tedbirlerini aldı. Vatandaşların rahat bir bayram kutlaması yaşamaları için Ödemiş'teki emniyet ekipleri 24 saat boyunca görevde olacak. Bayram öncesi alışverişin yoğun olduğu bölgelerde devriye sayısı artırılırken hareketlilik yaşanan otogar ve tren garları da kontrol altında tutulacak. Bayram boyunca umuma açık yerlerde denetimler sürdürülürken ilçe giriş ve çıkışları ile ana caddelerdeki trafik denetimleri de sıklaştırılacak.
BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YARIN
Ödemiş'te kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların resmi bayramlaşma töreni yarın saat 10.00'da Ödemiş Belediyesi Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'nde yapılacak. ÖYKAM'daki bayramlaşmanın ardından şehit ve gazi aileleri protokol üyelerince ziyaret edilecek. Resmi program saat 12.00'da Ödemiş Belediyesi Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi'ndeki nine ve dedelerin bayramlarının kutlanmasıyla son bulacak.
Ödemiş Belediyesi'nde bayramlaşma yarın saat 11.30-13.00 arasında yapılacak. Belediye hizmet binası başkanlık makamında yapılacak bayramlaşmaya tüm vatandaşlar davetli olduğu ifade edildi.


Başar Uçar

Hiç yorum yok