SON DAKİKA

Ödemiş Ceylin'e yandı, Dikili Mehmet'i arıyor


Ödemiş, Cumartesi kaybolan ve bugün cesedine ulaşılan Ceylin Atik için yanarken, bir kayıp haberi de İzmir'in diğer bir ilçesi Dikili'den gelen kayıp çocuk haberi yürekleri dağladı.

Edinilen bilgiye göre 11.06.2017 pazar günü babası ile birlikte Dikili'deki plaja giden ve uyuduğu için araçta bırakıldığı iddia edilen 5 yaşındaki Mehmet Tekeoğlu kayboldu.

Özellikle yasadışı yollarla yurtdışına çıkan mültecilerin sık kullandığı noktalardan biri olan Dikili'nin Bahçeliköy Mahallesi plajında saat 16:00 sıralarında meydana gelen olayda baba Tarkan Tekeoğlu iddiaya göre oğlu Mehmet'i uyurken araçta bırakarak denize girdi.Döndüğünde oğlunu araçta bulamayan baba durumu jandarmaya bildirdi.

Çevredekilerinde yardımı ile akşam saatlerinde arama yapan ekipler küçük çocuğu bulamadı.Saat 21.00'de bölgeye gelen AFAD ve AKUT ekipleri de katıldı. Arama köpekleriyle çevrede yapılan aramalar sabaha kadar sürdü. Ancak, sonuç alınamadı.

Bugün sabah saatlerinden itibaren bölgenin en büyük gölü ve çevre göletlerde arama kurtarma çalışması kararı alındı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nün su altı ekipleri kurbağa adamlar sabah bölgeye ulaştı, Çayıağzı Gölü'nde arama yapmaya başladı.

Hiç yorum yok