SON DAKİKA

Ödemiş MYO`da 110 ÖĞRENCİ KEP ATTI


Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu 22. dönem mezunlarını törenle uğurladı. Şarkılarla coşku kazanan tören ile 110 öğrenci gelecek için ilk adımı attı.

Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu'nun (MYO) altı farklı programında eğitim gören 110 öğrenci dün mezuniyet heyecanı yaşadı.


Ege Üniversitesi Ödemiş MYO'nun geleneksel hale gelen mezuniyet törenine Ödemiş Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Merkezi ev sahipliği yaptı. Törene Ege Üniversitesi Ödemiş MYO Müdürü Prof. Dr. Şafak Ceylan, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat İçel, Ödemiş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İbrahim Altıntaş, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Ödemiş MYO'da görev yapan Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Funda Yoldaş, öğretim görevlileri, resmi kurumların temsilcileri ve öğrenci aileleri katıldı.

Ege Üniversitesi Ödemiş MYO'nun bugüne dek 2 bine yakın mezun verdiğini kaydeden okul müdürü Prof. Dr. Şafak Ceylan, 1994 yılında eğitim vermeye başlayan Ödemiş MYO'nun 22. Dönem mezuniyet heyecanını yaşadığını dile getirdi. MYO'nun çağın ve bölgenin ihtiyaçlarına uygun olarak eğitim programlarının sayısını ve niteliğini artırdığını vurgulayan Ceylan, altı programdan 110 öğrencinin mezun olduğunu belirtti.

DÖNEM BİRİNCİSİ BENGİ BOZ

Ege Üniversitesi Ödemiş MYO'nun 22. dönem birincisi olan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı öğrencisi Bengi Boz, plaketini ve başarı belgesini Prof. Dr. Şafak Ceylan'ın elinden aldı. Öğretim görevlileri ve arkadaşlarına seslenen Bengi Boz, yeni bir hayata adım atarken Ege Üniversitesi'nden mezun olmanın gurur ve heyecanı içerisinde olduğunu ifade etti.

Ödemiş MYO'nun 22. dönem ikincisi Nilgün Yılmaz'a plaketini ve başarı belgesini Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat İçel, dönem üçüncüsü Abdullah Solhan'ın plaketini ve başarı belgesini de Ödemiş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İbrahim Altıntaş takdim etti. Müzik dinletisi ile devam eden törende Ödemiş MYO'nun yetenekli öğrencileri gitarlarıyla mezuniyet heyecanı yaşayan arkadaşlarının coşkusunu daha da artırdı.

Büyük alkış alan parçaların ardından altı programda ilk üç dereceyi elde eden öğrenciler ödüllendirildi. Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş de Organik Tarım programında birinci olan Aydın Koşar'a, ikinci olan Durmuş Kırs'a ve üçüncü olan Yağmur Ayşegül Çetin'e başarı belgelerini sundu.

DERECEYLE BİTİRDİLER

Tohumculuk programının dönem birincisi Bahri Çoban, ikincisi Ramazan Karagöz ve üçüncüsü de Durmuş Yıldız oldu. Bahçe Tarımı programında dönem birinciliği Abdullah Solhan'ın olurken program ikincisi Nail Özçekiç üçüncüsü de İsmail Karagöz oldu.

Süt ve besi hayvancılığı programında dönem birincisi Gürhan Fidan, ikincisi Kadir Kaya, üçüncüsü da Fatih Çiftçi olmayı başardı. Süt ürünleri ve teknolojisi programında birincilik Nilgün Yılmaz'ın, ikincilik Nisa Özgür'ün üçüncülük de Döndü Esen'in oldu. Programında dereceye giren öğrencilere başarı belgelerini okulun öğretim görevlileri sundu. Ege Üniversitesi Ödemiş MYO'nun başarılı öğrencileri tören sonunda kep atarak aynı zamanda yeni hayata ilk adımı atmış oldu.

Başar Uçar

Hiç yorum yok