SON DAKİKA

ÖTB, akademik danışmanını ağırladı


TOBB'un "81 ile 81 akademik danışman" projesi çerçevesinde İzmir'e atanan Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen, Ödemiş Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

Akredite oda ve borsalar arasına giren Ödemiş Ticaret Borsası (ÖTB), İzmir'in bu alandaki akademik danışmanı Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen'i konuk etti.
Oda ve Borsaların kurumsal kapasitelerinin arttırılması, stratejik vizyonlarının geliştirilmesi, kalkınma gündeminin ana aktörleri haline gelmeleri için gerekli çalışmaların yapılması, ekonomide referans kurum rollerinin pekiştirilmesi ve yerel veri toplama kapasitelerinin arttırılmasına yönelik faaliyetlerin düzenlenmesi amacıyla başlatılan "81 İle 81 Akademik Danışman" projesi kapsamında, "il akademik danışmanı" olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde görev yapan Prof.Dr. Coşkun Küçüközmen atandı.
TOBB tarafından ataması yapılan ve oda-borsaların onayladığı Akademik Danışman Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen ilk kez konuk olduğu ÖTB'de Meclis Başkanı Turgut Akın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Gülcü ve Zeki Turan ile görüştü. Ödemiş'te uygulanabilecek projeler ve faaliyetlerle ilgili görüş alışverişi yapıldı.
ÖTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gülcü ziyaretle ilgili olarak, "Oda ve Borsalarımıza Akademik Danışman atamasının hayırlı - uğurlu olmasını diyoruz. İlgili ziyaretten çok memnun kaldık. Akademik Danışmanımızdan faydalanarak Kurumumuzun Kurumsal kapasitesini artırmayı ve yerel kalkınmaya katkı sağlamayı hedefliyoruz " ifadelerini kullandı.

Tuğçe Savran

Hiç yorum yok