SON DAKİKA

ÖYKAM’da STEM esintisiÖdemiş'te Bademli Ortaokulu'nda devam eden STEM projesinde ortaya çıkan eserler ve Suriye'den Türkiye'ye göç eden ressam Hussein kardeşlerin yaptığı resimler ÖYKAM'da sergileniyor.

Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi (ÖYKAM) bu kez Bademli Ortaokulu'nun STEM Atölye ve Resim Sergisi'ne ev sahipliği yapıyor.
Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat İçel, Ödemiş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İbrahim Altıntaş, okul müdürleri, öğretmenler ve Bademlili öğrencilerin katıldığı açılışla başlayan STEM Atölye ve Resim Sergisi'ndeki eserler ilgiyle incelendi.
Suriye'deki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye göç eden ressam kardeşler 11 yaşındaki Elmas ve 17 yaşındaki Hibe de portrelerden oluşan eserleri Ödemişlilerin beğenisine sundu. Türkiye'de sadece Kayseri, Şanlıurfa ve Ödemiş'te uygulanan STEM çerçevesinde Bademlili mucit öğrenciler fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerinin birleşimiyle yıl boyunca hazırladıkları projeleri TÜBİTAK Bilim Fuarı'nın ardından STEM Atölye Sergisi'nde görücüye çıkardı.
Sergi salonundaki açılışta konuşan Kaymakam Celil Ateşoğlu, Bademlili başarılı öğrencilerin daha önce de TÜBİTAK Bilim Fuarı açtıklarını ve önemli çalışmalara imza attıklarını belirtti. Suriyeli iki konuk öğrencinin sanata son derece ilgili olduğunu ve hazırladıkları portrelerin de oldukça göz alıcı olduğunu ifade eden Ateşoğlu öğrencileri başarılarından dolayı kutladı.
ERDOĞAN'A ARMAĞAN ETMEK İSTİYORLAR
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından eserler protokol üyeleri tarafından incelendi. Okul Müdürü Ramazan Göçen projeler hakkında bilgiler verdi.
Sergide resimleri yer alan Suriyeli ressam kardeşler Elmas ve Hibe Hussein, hazırladıkları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait portreyi Ankara'da bizzat teslim etmek istediklerini dile getirdi. Ressam kardeşler, Erdoğan'ı çok sevdiklerini ifade etti. Eserlerin sergi salonu ve avluda sergilendiği organizasyonun bugün saat 16.00'a dek ziyaret edilebileceği belirtildi.

Başar Uçar

Hiç yorum yok