SON DAKİKA

Oyuncaklar,karpostallar, resimler, ''Kentimin Öyküsü'' projesi Birgi'de..ÇEKÜL Vakfı'nın Ödemiş Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği "Kentimin Öyküsü" adlı eğitim programı minik öğrencilerin yılsonu sergisi ile son buldu.

ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacı Eğitim Birimi, çocukların sosyal, duygusal ve düşünsel becerilerini destekleyerek,  doğal ve kültürel mirasın korunması için Ödemiş Belediyesi işbirliğiyle eğitim programı hazırladı.

"Kentimin Öyküsü" adlı projeye Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de destek vererek Ödemiş'ten 43 öğretmen için eğitim süreci 2016-2017 eğitim-öğretim yılıyla birlikte başlatıldı. 21 okuldan 43 öğretmenin aldığı eğitimlerin ardından "Kentimin Öyküsü" projesi okullarda uygulandı. Birgi ve çevresinden yola çıkarak Ödemiş'in tarihi ve kültürel özelliklerini tanıtan, resimler ve panolar hazırlandı. Öğrenciler tohumlar ve meyve çekirdeklerini de kullanarak kartpostallar oluşturdu, oyuncaklar yaptı.

500'e yakın öğrenciye ulaşılan projenin son adımı olarak dün de yılsonu sergisi düzenlendi. Birgi'deki ÇEKÜL Evi'nde gerçekleşen yılsonu sergisine Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat İçel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Cebeci, Ödemiş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Nermin Pervan, ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacı Eğitim Birimi Koordinatörü Deniz Dinçay, okul müdürleri ve projede görev alan öğretmenler katıldı.

"MEKAN ODAKLI EĞİTİM"

Projedeki eğitim süreci hakkında bilgiler veren ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacı Eğitim Birimi Koordinatörü Deniz Dinçay, mekan odaklı eğitim yöntemlerini kullanan, yaratıcılığı ve işbirliğini destekleyen, araştırmaya ve keşfetmeye teşvik eden, doğa ve kültürü buluşturan "Kentimin Öyküsü" projesinin çocukları yaşadıkları kent konusunda bilinç sahibi olmaya yönelttiğini ifade etti. "Kentimin Öyküsü" projesinin safhalarını anlatan kısa film izlendi.

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat İçel, Birgi gibi anlamlı bir kentten başlanarak Ödemiş'i kapsayan projenin yerel kültürün gelecek nesillere aktarılması açısından önemine vurgu yaptı. İçel projede emeği geçenleri kutladı.

Daha sonra Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat İçel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Cebeci, Ödemiş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Nermin Pervan "Kentimin Öyküsü"  Eğitim Programına katılan öğretmenlere başarı sertifikalarını takdim etti. Birgi ÇEKÜL Evi'ndeki etkinlik sergideki eserlerin incelenmesi ile son buldu. Serginin hafta sonuna dek ilçedeki okullarca gezileceği ve ziyarete açık olduğu belirtildi.

Başar Uçar

Hiç yorum yok