SON DAKİKA

Peynirden sonra zeytinyağı atağı!Ödemiş Ticaret Odası, Ödemiş'in teneke tulum peyniri ve tulum loru için başlattığı garanti marka atağını zeytinyağı ile sürdürüyor.

Ödemiş Ticaret Odası, ilçede üretilen ürünlerin "garanti marka" kapsamına alınıp standartlara uygun üretimi için başlattığı çalışmaların yelpazesini genişletiyor.

"Ödemiş Teneke Tulumu" ve "Ödemiş Tulum Lor Peyniri" üreten firmaların standart üretime geçmeleri ve aynı kalitede ürünler ortaya koyarak kendi logolarının yanına garanti marka logosunu koymaları için çalışmalar sürerken Ödemiş Ticaret Odası bu kez ilçenin önemli ürünlerinden zeytinyağı için kolları sıvadı.

Ödemiş Ticaret Odası bünyesinde zeytinyağı üreticilerinin katılımıyla ihtisas komisyonu oluşturularak bölgeye özgü zeytinlerden oluşan zeytinyağının markalaşması için çalışmalara başlandı.
Ödemiş'in zeytinyağında Türkiye'nin en kaliteli zeytinyağını üreterek adını bir kez daha duyurduğunu hatırlatan Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, "Bölgemizde son derece uygun yağlık cins zeytinler var. Çekiçte bunlardan biri. Bölgemize özgü yağlık zeytinlerin belirli standartlarla sıkılıp elde edilecek ürünü de garanti marka kapsamına almak için zeytinyağı imalatçılarımızla el ele vererek bir çalışma başlattık. Tıpkı peynirde olduğu gibi zeytinyağında da Ödemiş'in kendisine özgü bir yerinin olduğuna ve bunun tescillenip garanti altına alınması gerektiğine inanıyoruz. Çalışmalara başladık. Ödemiş Ticaret Odası olarak ilçemizin ürünlerinin markalaşması için girişimlerimiz devam edecek. Peynir konusunda epey yol kat ettik" diye konuştu.

Başar Uçar

Hiç yorum yok