SON DAKİKA

Söndürme çalışmaları 24 saati geride bıraktıÖdemiş girişindeki çırçır fabrikasında yer alan saman dolu depoda çıkan yangınla ilgili söndürme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Ödemiş'te akaryakıt istasyonuna yakın bir noktada olması sebebiyle panik yaratan saman deposundaki yangının söndürülmesi ve samanların depodan boşaltılması için başlatılan çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri 24 saat boyunca aralıksız müdahalede bulunurken çırçır fabrikasındaki saman deposunda yangından hasar gören ve için için yanan samanlar yine Ödemiş-İzmir karayoluna yakın bir konumdaki tarlaya taşındı. Soğutma çalışmasının burada sürdürülmesi için yapıldığı öğrenilen uygulamada Ödemiş Belediyesi'ne ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait araçlar görev aldı. Yanmaya devam eden samanlardan yükselen duman bulutu Ödemiş'in pek çok noktasından görüldü. İtfaiye ekiplerinin vardiyalı olarak saman deposunda soğutma ve tahliye işlemlerine devam edecekleri bildirildi.

Depoda 600 ton saman bulunduğu belirtilirken yangının çıkış sebebi İzmir İtfaiyesi'nin hazırlayacağı raporla birlikte belli olacak. Ödemiş'te Pazar günü 15.00 sularında saman dolu depoda çıkan yangın hemen yanında akaryakıt istasyonunun bulunması sebebiyle panik yaratmış, İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine takviye olarak Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çevik Kuvvet birimine ait TOMA da yardıma gelmişti.

Başar Uçar

Hiç yorum yok