SON DAKİKA

Zanlı komşudaki güvenlik kamerasını sormuş!


..
Ödemiş'te cumartesi günü kaybolan ve pazartesi günü komşuları Ş.T ve S.T çiftinin evinde ölü olarak bulunan 10 yaşındaki Ceylin Atik'in dedesi ve babaannesi ile birlikte yaşadığı binaya resminin yer aldığı pankart asıldı.

Olayın zanlılarından Ş.T'nin küçük çocuk kaybolmadan bir gün önce komşularına gidip güvenlik kamerasıyla ilgili sorular sorduğu yönündeki açıklamalar ise şok etkisi yarattı. Baba Murat Atik ise kimseyle aralarında husumet bulunmadığını ifade etti.

KÜÇÜK CEYLİN İÇİN PANKART ASILDI

Küçük Ceylin'in Kazım Karabekir Parkı'ndaki evinin önünde taziye çadırı kuruldu. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem acılı aileyi yalnız bırakmadı. Küçük Ceylin'in yaşadığı binaya Ceylin'in de portresinin bulunduğu "Senden başka herkesin olduğu şehirdeyiz. Ceylin unutulmayacaksın" şeklinde pankart asıldı.

Küçük Ceylin cumartesi günü ortadan kaybolduktan sonra cep telefonuna "Polise haber vermeyin. Torununu öldürürüz" şeklinde mesaj gelen acılı dede Mustafa Atik, zanlıların her saat başı çocuğun bulunup bulunmadığıyla ilgili kendilerine sorular sormasından dolayı şüphelendiklerini belirtti.
Dede Atik, "Demek ki bizden bilgi sızdırmaya çalıştılar. Gidip geliyorlardı habire. Bir ipucu buldunuz mu diye soruyorlardı. 'Bulursanız bana getirin lime lime doğrayacağım' diyordu. Devlet yakaladığı adamı bana vermiyor, ona nasıl versin? Dün burada ortalık yıkıldı. Biz şüphelerimizi, bilgilerimizi Emniyet'le paylaştık tabi" dedi.

"İDAM GETİRSİNLER"

Baba Murat Atik de "Çarpıp da düşme olayı değil. Benim sakar bir çocuğum yok. Cumhurbaşkanı'na sesleniyorum. Benim canım yandı başkalarının canı yanmasın. Eğer adalet varsa. Bir ömür boyu acıyla yaşayacağız. Başkalarını yaşatmasın. Bu aileyle hiç husumet yok. Karşı karşıdan yaşıyorduk. 4-5 yıl önce oraya göçmüşler. Hiçbir husumetimiz yok. Akıl hastası mı diyeyim, şizofren mi diyeyim akıl sır erdiremiyorum. Bizim canımız yandı, onları da yaşatmasınlar. Ağabeyinin düğünü vardı gelinlik giydirecektik. Karne aldı, hediye aldık. Paten istiyordu paten aldık" dedi.
"Bunu insan yapamaz" diyen acılı baba, "Bu insanları yaşatmasınlar. Bizim vergimizle bunlara nefes aldırmasınlar. Yatırmasınlar gömsünler. Benim kızımı birazdan toprağa vereceğiz. Herkesten istediğim şu sürekli paylaşsınlar. Bizden oy istemeye geliyorlarsa idamı da getirsinler. Ben assın demiyorum, bir iğne vursun öldürsün. ABD nasıl yapıyorsa öyle yapsınlar" ifadelerini kullandı.

"NASIL KIYDINIZ YAVRUMA"

Babaannesi ve dedesiyle yaşayan Ceylin'i 4 yaşından beri görmediğini ifade eden anne Ayşe Yılmaz gözyaşlarına hakim olamadı. Yılmaz, "Eşimle anlaşamadık ayrıldık. Ben çocuğumu 7 senedir görmediysem psikolojisi bozulmasın, rahatı bozulmasın diyedir. Benim çocuğumun başını yakanların Allah da canını yaksın. Benim yavrum orada nefessiz yatarken nasıl nefes aldılar? Ben kaza olduğuna inanmıyorum. Düşüp bayılsa dahi ambulans aranır, hastane var. Bunların insanlıkla hiç alakası yok. Normal bir insan yapmaz zaten. En ince noktasına kadar incelesinler cezalarını versinler. Ne istediniz yavrumdan, nasıl kıydınız yavruma" diye konuştu

ZANLI Ş.T, KOMŞUSUNA GÜVENLİK KAMERALARINI SORMUŞ!

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programa konuşan Ş.T'nin komşuları Abdil Çavdar ve Nihal Çavdar ise daha önce iki çocuğu yaşamını yitiren, bir çocuk annesi Ş.T'nin Çavdar'a ait güvenlik kamerasının kendi apartmanlarını gösterip göstermediğiyle ilgili sorular sorduğunu açıkladı.
Ceylin kaybolmadan bir gün önce zanlı Ş.T'nin kendisine gelip kameralarla ilgili sorular sorduğunu söyleyen Nihal Çavdar şunları kaydetti: "Muhabbet arasında dedi ki; sizin bu kameralar bizim oraya kadar alıyor mu? Ben de kameranın tamamen evin önündeki işçi araçlarını alsın yaptık dedim. Sizin oraya kadar almıyordur dedim.

"KENDİNDEN ÇOK EMİNDİ"

Neden sorduğunu söylediğimde bana 'Bizim apartmanda birinin 10 bin lirası kayboldu. Kapıda filan hiç zorlama yokmuş. Acaba kameralardan giren çıkan görünür mü diye sordum' dedi. 10 bin liranın evde tutulmayacağını söyledim. Ceylin kaybolduktan sonra bir komşum da 'Ceylin sizin kamera kayıtlarında var mı?' diye sordu. 'Polislere lazımsa veririm, evde değilim' dedim"
Akşamüstü eve dönerken sokağa girer girmez olayın zanlısı Ş.T'nin dede Mustafa Atik'in kolundan tutup kendisinin yanına getirdiğini aktaran Çavdar, "Sokağa girer girmez yanıma gelip Mustafa Amca'nın kolundan girmiş getirdi, beni gösterip 'Kamera kayıtları olan bu, bundan alacağız' dedi. Kendinden çok emindi"

Zanlı Ş.T'nin çok sık görüşmediği bir insan olduğunu ifade eden Çavdar, "Sadece selamlaşırdık. Çocuklarını nasıl kaybettiğini tamamen komşulardan duydum. İki çocuğu da yatakta ölü bulunmuş. Biri 6 aylık, biri 9 aylık. Şimdi hayatta olan çocuğu da rahatsız. İstanbul'a kadar götürdüğünü söylüyordu. Bayılıyormuş sürekli çocuk" dedi.

"DÖNER KAMERA OLDUĞU İÇİN SÜREKLİ ORAYI ÇEKMİYOR"

Çavdar, kamera kayıtlarında küçük Ceylin'in sadece evin önünden geçerkenki anlarının bulunduğunu belirterek, "Döner kamera olduğu için sürekli orayı çekmiyor. Giriş anı yok. Sadece Ceylin'in bizim evin önünden geçip bakkal istikametine gidişi var. Dönüşü ise yok" ifadelerini kullandı.
Nihal Çavdar'ın eşi Abdil Çavdar da "Cuma günü ben balık yakalamaya gitmiştim, eşim evde yalnızdı. 8 buçuk gibi iftara doğru döndüm. Eşime parkta bu soruları sormuş. Akşam eşim de böyle deyince Emniyet'e gitmeye karar verdik. Bizim tek amacımız bir aile, bir çocuk yandı, bu zanlının daha fazla ceza alması" şeklinde konuştu.

Başar Uçar

Hiç yorum yok