SON DAKİKA

Elektrik kesintilerine bayramda mola var mı?


Ödemiş’in 20 mahallesinde 10 Ağustos’tan beri günde 9 saat olarak devam eden geçtiğimiz hafta 24 saati aştığı için vatandaşların Ödemiş-İzmir yolunu kapatıp tepki gösterdiği elektrik kesintilerine bayram molası verildi.

GDZ Elektrik’in trafo ve hat yenileme çalışmaları çerçevesinde 10 Ağustos’tan itibaren Ödemiş’in batısı ve kuzeybatısındaki 20 mahallede uyguladığı 9 saatlik planlı elektrik kesintileri Kurban Bayramı öncesi sona erdi.

BAYRAM’DAN SONRA YENİDEN

Bazı günlerde 12 saati aşan geçtiğimiz Çarşamba günü ise 24 saati devirerek vatandaşların tepkisini toplayan planlı elektrik kesintilerinin Kurban Bayramı sonrası yeniden başlayacak çalışmalarla başlayacağı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre Kurban Bayramı nedeniyle çalışmalara ara verilirken 20 mahalleyi kapsayan bölgede çalışmalar, kaldığı yerden devam edecek. Öte yandan GDZ Elektrik’in bilgi toplumu hizmetleri çerçevesinde internet sitesinden yayınladığı planlı elektrik kesintileri arasında Ödemiş’in bulunmadığı gözlendi.

KESİNTİLER YOL KAPATTIRMIŞTI

Karakova-Seyrekli-Demircili-İlkkurşun-Benzinlik-Üzümlü-Çamyayla-Dereuzunyer-Karadoğan-Derebebekler-Ortaköy-Köseler-Süleymanlar-Tosunlar-Suçıktı-Yeniköy-Yusufdere-Kerpiçlik-Şirinköy-Kayaköy mahallelerinde hayatı adeta felç eden kesintilere tepki gösteren vatandaşlar geçtiğimiz Çarşamba günü eylem düzenlemiş Ödemiş-İzmir yolunu İlkkurşun yakınlarında trafiğe kapatmıştı. Vatandaşlar elektriksiz geçen günler yüzünden günlük yaşamın durduğunu, sağım ve sulama yapamadıkları için tarım ve hayvancılığın da büyük zarar gördüğünü dile getirmişti.

Yaklaşık 1,5 saat süren eylem Kaymakam Celil Ateşoğlu ve Belediye Başkanı Mahmut Badem’in İlkkurşun Bölge Trafik Denetleme İstasyonu önüne gelmesi sonrası sona ermişti.

Hiç yorum yok