SON DAKİKA

Hem ferahlattı, hem hatırlattı!Yurdun batı kesimlerini etkisi altına alan yağıştan Ödemiş’te nasibini aldı. Saat 16.00 sularında başlayan sağanak yağışla birlikte ilçe merkezinde ölçülen yağış miktarı 5,4 mm olarak tespit edildi.
Öğleden sonra 16.00 sularında etkili olan yağış kuraklıkla pençeleşen Küçük Menderes havzasını bir nebze de olsa ferahlattı. Yağış sonrası oluşan su birikintileri her yıl yaşanan sel sıkıntısı için ise uyarı oldu.

Ödemiş’te yaklaşık 20 dakika sağanak şeklinde yağan yağmur hazırlıksız yakalananları zor durumda bıraktı. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü’nden alınan verilere göre Ödemiş ilçe merkezine kısa bir sürede 5,4 mm yağış düştü. Yağışla birlikte hava sıcaklığı da 22 dereceye kadar düştü.MAZGALLARA DİKKAT!

Gökgürültülü sağanak yağış sonrası Ödemiş’in ana arterlerinde kısa süreli su birikintileri oluştu. Her yağışta benzer sıkıntıların yaşandığı Ulus Meydanı ve çevresindeki mazgallar 20 dakikalık sağanakta oldukça zorlandı. Yaya geçitlerinde su birikintileri oluşunca vatandaşlar karşıya geçebilmek için yeni yollar aradı. Yağışın etkisi azalınca dolu olduğu gözlenen mazgallar suyu çekmeye başladı. Vatandaşlar mazgallar ve yağmur suyu hatlarının elden geçmesi gerektiğini belirtti. Kısa süreli yağışta oluşan tablo son 2 yıldır 20 Eylül’de sel felaketleriyle pençeleşen ilçedeki yağmur suyu altyapısı için önemli bir uyarı oldu.  HAVA YENİDEN ISINIYOR

Ödemiş’te etkili olan yaz yağmuru yerini bugün az bulutlu bir havaya bırakıyor. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü verilerine göre Ödemiş’te bugün az bulutlu, yarından itibaren ise açık bir hava bekleniyor. Hava sıcaklıkları hafta sonu 37 dereceye kadar yükselecek.

BAŞAR UÇAR

Hiç yorum yok