SON DAKİKA

Ödemiş kurban kesimleri noktalarıÖdemiş’te toplanan İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu, ilçede Kurban Bayramı’nda kesim yapılabilecek noktaları belirledi. Bu yılki Kurban Bayramı’nda 10 ayrı noktada kurban kesimi yapılabilecek. Kurbanlık satışları ise Canlı Hayvan Pazarı’nda yapılacak.

Ödemiş İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu’nun aldığı karara göre Ödemiş ilçe merkezinde Et Entegre Tesisi, Belediye Kasaphali, Belediye Hayvan Satış Yeri, Müftülük Sitesi Kurban Kesim Yeri’nde kesim yapılacak.

İlçe merkezinin yanı sıra eski beldeler için de kesim noktaları belirlendi. İmam Birgivi Kesim Yeri, Bozdağ Otoparkı, Ovakent Kapalı Pazaryeri, Ovakent Mezbahanesi, Bademli Mezbahanesi ve Gölcük Mahallesi Belediye Hizmet alanında vatandaşlar kurbanlarını kesebilecek. Geçen yıl 13 nokta olarak belirlenen kurban kesim yerlerinin bu yıl sayısının 10’a indirildiği gözlendi.

KURBANLIKLAR HAYVAN PAZARI’NDA GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Ödemiş’te kurbanlık satışları ise önümüzdeki günlerde Canlı Hayvan Pazarı’nda yapılacak. Küçükbaş hayvanlarla ilgili koyun vebası karantinasının kaldırılması beklenirken Canlı Hayvan Pazarı’ndaki hareketliliğin Kurban Bayramı’na bir hafta kala başlayacağı tahmin ediliyor.

Başar Uçar

Hiç yorum yok