SON DAKİKA

Ödemiş’in ortasında doğalgaz bekliyorlar


Ödemiş'in merkezi konumundaki İnönü Mahallesi'nin Baylan Sokağı sakinleri çevrelerindeki tüm sokaklarda doğalgaz hattı bulunduğu halde kendi sokaklarında doğalgaz olmadığını belirterek yetkililerden çözüm istedi.

İnönü Mahallesi'nde bulunan Baylan Sokağı, çevresindeki sokak ve caddelere doğalgaz hattı döşendiği halde doğalgazsız kaldı. Kış aylarında hava kirliliğinin mahallenin üstüne kabus gibi çöktüğünü söyleyen Baylan Sokağı sakinleri, doğalgaz hattının sokaklarına girmeyişine anlam veremediklerini dile getirdi."TEMİZ SOKAK'TA VAR, BİZDE YOK"

Baylan Sokağı sakinlerinden Muhittin Yurduaçan, "Mahallemizde birçok sokak doğalgaza kavuştu.. Sokağımızla Preveze Caddesi arasındaki Temiz Sokak'a kadar gaz hattı geldiği halde sanki Baylan Sokağı unutulmuş gibi oldu. Halbuki arada birkaç metre var. Bugün gaz gelse 20 kişi abone olacak ama sokağımızda gaz yok. Bursa Sokak, Çiçek Sokak, Mahfel Sokak gibi yakın çevremizdeki bazı sokaklarda benzer bir durum varmış. Bazı mahallelerde doğalgaz hattı çıkmaz sokaklara girdiği halde şehrin ortasındaki sokaklara girmedi. Böyle bir hizmetten biz niye faydalanmayalım? Bu sokakların kentsel dönüşüm ile birer birer yenilendiğini düşündüğümüzde yeni binalar için doğalgaz daha da büyük bir ihtiyaç olacak" dedi.

"KIŞIN HAVA KİRLİLİĞİ ÇOK YOĞUN"

Dört taraflarındaki sokaklarda doğalgaz olduğu halde Baylan Sokağı'nda halen gaz bulunmadığını aktaran mahalle sakinlerinden Mustafa Abacı da "Şehrin en merkezi yerlerinden biri İnönü Mahallesi ancak bazı sokaklarında halen doğalgaz yok. Dört tarafımızda komşularımız doğalgaz kullanmaya başlarken vatandaşlarımız kışın hava kirliliğinin çok yoğun olduğu bu bölgede gazsız. Doğalgaz sokağımıza gelirse abone olacağız. Ancak şu ana dek neden gelmediği konusunda yetkililerden bir açıklama bekliyoruz. Ödemiş'in her tarafında doğalgaz olduğu söylenirken Baylan Sokağı'nda neden yok? Yetkililerimizden 20'den fazla hanenin yer aldığı sokağımızla ilgili çalışma bekliyoruz" diye konuştu.


BAŞAR UÇAR

Hiç yorum yok