SON DAKİKA

Ödemiş'ten dualarla uğurlandılar
Hac vazifesini Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hac Organizasyonu vasıtasıyla yerine getirmek isteyen 44 Ödemişli, geçtiğimiz günlerde dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Ödemiş’te hacı adayları için Ödemiş Müftülüğü’nce uğurlama töreni düzenlendi. Salı Pazarı’ndaki Hamdibey Camii’nde gerçekleşen uğurlama törenine Ödemiş Müftüsü Sebahattin Kesti ile ilçe merkezindeki camilerin din görevlileri katıldı. Uğurlama töreninde Kuran-ı Kerim okundu. Din görevlileri ilahiler söyledi.

“KÂBE BARIŞI SEMBOLİZE EDER”

Dualar okuyan Ödemiş Müftüsü Sebahattin Kesti, hacı adaylarına hitaben şunları söyledi: “Haccın senaristi Allah ve oyuncular ise hacı adaylarıdır. 5.000 yıldan bu yana devamlı cemaati olan yer sadece Kâbe’dir. Kâbe barışı sembolize eder. Trilyonlara hükmeden insan ile Somali’den bir fakir aynı safta yer tutuyor. Kâbe’de protokol yoktur. İslam’ın doğduğu yerlere gidiyorsunuz. Mekke’de Allah’ın Medine de ise Peygamberimizin misafirlerisiniz. Sizlere tavsiyemiz otel ve pazarlarda o değerli vakitlerinizi geçirmeyiniz. Vakitlerinizi ibadetlerle geçiriniz. Hacı var gider gelir, hacı var alıp gelir, hacı var olur gelir. Siz olup gelenlerden olunuz. Sevdiklerinize sadece zemzem ve Rasülullah’tan selam getiriniz. Allah sizlere temiz gidip tertemiz gelmeyi nasip eylesin”

18 EYLÜL’DE DÖNECEKLER

Konuşmaların ardından Ödemişli hacı adayları dualarla otobüse bindi. Törende hacı adayları ve yakınları duygu dolu anlar yaşadı. 16 Ağustos sabahı Ödemiş’ten yola çıkan hacı adaylarının kutsal topraklarda vazifelerini yerine getirdikten sonra 18 Eylül 2017 gecesi 01.30’da ilçeye dönecekleri belirtildi. Ödemiş’ten Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hac organizasyonu ile 44, özel şirketlerle de 22 hacı adayının kutsal topraklara gitmek üzere yola çıktığı ifade edildi.

Başar Uçar

Hiç yorum yok