SON DAKİKA

Partner Rusya, onur konuğu Muğla, Ödemiş Belediyesi de orada
İzmir Enternasyonal Fuarı 86. kez dünyaya kapılarını “İzmir On’u bekliyor” sloganıyla açtı.Partner ülkenin Rusya, onur konuğu ilin Muğla olduğu fuar bu yıl 26 ülkeyi “enerji” temasıyla İzmir’de buluşturuyor. Fuarın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İEF’nin dünya barışına ve dostluğuna yaptığı katkıya dikkat çekti.

İzmir Enternasyonal Fuarı'nın dünya ile entegre çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk temeli olduğunu söyleyen Başkan Kocaoğlu, “İzmir Enternasyonal Fuarı'nda her yıl farklı bir ana tema işliyoruz. “Barış” ve “dostluk” ise 86 yıllık fuarın vazgeçilmezidir. Dolayısıyla bu fuar, her şeyden önce kardeşliktir. Ulusların kaynaşması ve kucaklaşmasıdır” dedi.27 Ağustos'a kadar açık kalacak fuarda konserler ve farklı etkinlikler İzmirlileri bekliyor.

HAVZANIN İLÇELERİ DE FUAR'DA, İLK AKŞAM KAR HELVASI DAĞITILDI

86.İzmir Enternasyonal Fuarı'nda Küçük Menderes havzasının ilçeleri de yerini aldı.
Ödemiş Belediyesi, Tire Belediyesi ve Bayındır Belediyesi ilçelerini tanıtmak üzere stant açtı. Fuarın ilk akşamında Ödemiş Belediyesi standında yaz mevsiminin Ödemiş'e özgü serinleticisi kar helvası ikram edildi.

Fuar boyunca stantlarda tanıtıcı broşürler dağıtılarak çeşitli ikramlar yapılacak.
Hiç yorum yok