SON DAKİKA

Gerçek olmayan soğuk işlem zeytinyağlarına dikkat!Dünyanın en prestijli sızma zeytinyağı kalite yarışması olan Mario Solinas Türkiye yarışmasından birincilik ödülünü Ödemiş'e getiren Birgi'deki Ahmet Çakıroğlu Eka Zeytinyağı'nın işletmecilerinden Kerem Çakıroğlu son dönemde gerçek olmayan soğuk işlem zeytinyağlarının hiçbir üretim izni olmayan kaliteli gibi görünen ambalajlarda piyasaya sürüldüğünü belirterek bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Birgi'deki fabrikada Pirgion markasıyla soğuk işlem zeytinyağı üretimini sürdürdüklerini ifade eden Kerem Çakıroğlu, "Ahmet Çakıroğlu Eka Zeytinyağı ve gıda imalat olarak 10 senedir, ailemiz olarak ta 5 kuşaktır zeytinyağı üretmekteyiz. 10 sene önce çıktığımız bu yolda özel üretim yerli sermaye makine parkımız ile su ve sıcaklık vermeden gerçek anlamda soğuk işlem zeytinyağı olan Pirgion markamızı üretmekteyiz.

Bu süreç içersinde farklı yerlerde üretilmiş farklı zeytinyağlarını karıştırmadan kelime oyunları yapmadan tüm samimiyetimiz ile çalıştık. Bu siz değerli müşterilerimizin devamlı yaptığı alışverişlerle de kanıtlamaktadır.

"HİÇBİR ZAMAN 'MİŞ' GİBİ YAPMADIK"

Bununla birlikte Uluslararası zeminde dünyanın en prestijli sızma zeytinyağı kalite yarışması olan Mario Solinas Türkiye yarışmasından 1.'lik ödülü olarak altın madalya kazandık ki bu da ürünlerimizin kalitesinim sağlık ve lezzet değerlerinin ne boyutta olduğunun ciddi bir göstergesidir.
Sizlere hiçbir zaman "miş" gibi yapmadık, doğrusu ne ise belirttik ve üretimimizin kapısını açtık , bilgi ve deneyimlerimizi her şekli ile sizlere açıklıkla sunduk. Bunu büyük bir keyif ve gururla yaptık.

Üretim sürecimizde anlaşmış olduğumuz zeytin bahçelerinden satın aldığımız özellikle yağlık varyete olan memecik ve çekişte kullanılmaktadır. Makinelerimiz hiçbir şekilde değirmen sistemi ile çalışmamaktadır. Yani kimsenin zeytini hak ya da ücret karşılığı sıkılmamaktadır.

Son zamanlarda basın ve internet yolu ile soğuk işlem ya da sıkım olarak adlandırılan zeytinyağının yükselen değer olması piyasada gerçek olmayan soğuk işlem zeytinyağı miktarını arttırmış bulunmaktadır. Yine son zamanlarda başarımızın gölgesi altında hiçbir üretim izni olmayan kaliteliymiş gibi görünen ambalajlarda (cam şişe teneke veya petlerde) soğuk işlem zeytinyağı satılmaktadır" dedi.DİKKAT EDİLECEK NOKTALARI PAYLAŞTI

Bu konuda tüketicilerin dikkat etmesi gereken noktaları da paylaşan Çakıroğlu şöyle devam etti: "Almış ya da alacak olduğunuz ürünlerin ambalajlarına, etiket bilgilerinde işletme kayıt numarası, barcode uygulaması, son kullanma tarihi gibi bilgiler olmasına ve bunların gerçek ve kodekse uygun olmasına, varsa organik belgelerinin ( ürün ve fabrikaya ait ) varlığına, bunlarla ilgili sertifika numaralarının olmasına dikkat ediniz.

Bizler ürünlerimizi bağımsız ve akredite olmuş laboratuarda gerekli analizlere tabi tutmakta ve bunu her isteyene gösterebilmekteyiz. Bu bölgenin susuz ve sıcaklık verilmeden üretim yapan tek işletmesi olarak bahsi geçen bu soğuk işlem zeytinyağları ile hiçbir ilgimiz alakamız bulunmamaktadır. Bugüne kadar ve bundan sonra da kendi ürettiğimiz gerçek soğuk işlem zeytinyağını sizlere sunmaya devam edeceğiz"

BAŞAR UÇAR

Hiç yorum yok