SON DAKİKA

Ödemiş için el ele verdiler! YÖREX’TE ÖDEMİŞ RÜZGARIÖdemiş’in ürünleri Antalya’da 8.’si düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda tanıtılıyor. Ödemiş Ticaret Odası ve Ödemiş Ticaret Borsası açtıkları ortak stant fuarın ilk gününde büyük ilgi gördü.

Antalya Ticaret Borsası tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle düzenlenen ve 17 Eylül’e kadar Antalya Expo Center`da açık kalacak YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nın startı dün verildi. Açılış törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.70 ilden oda, borsa ve kalkınma ajansları ile çeşitli sektörlerden katılımcıların stant açtığı YÖREX ücretsiz ziyaret ediliyor. Üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatları ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtımını hedefleyen YÖREX’te Ödemiş’e özgü ürünlerin tanıtımı amacıyla Ödemiş Ticaret Odası ve Ödemiş Ticaret Borsası ortak stant açtı.COĞRAFİ İŞARETİMİZ VE GARANTİ MARKALARIMIZ DA TANITILIYOR

Ödemiş’teki yöresel ürünlerin ticarileşme süreçlerini desteklemek ve markalaştırmayı sağlamak, katma değerini arttırmayı hedefleyen ortak stantta Ödemiş’in tek coğrafi işaretli ürünü patates ve Garanti Marka için girişimlerin sürdüğü teneke tulum peyniri, tulum lor peyniri ve Ödemiş çekişte zeytinyağı da tanıtılıyor.

Bu ürünlerin yanı sıra Ödemiş’te öne çıkmış keçe, ipek, iğne oyası, koza, zeytinyağı sabunu, peynir, lokum, helva, çerez, incir, turşu, fidan ve süs bitkisi, zincir gibi ürünler de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.


Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Eriş, Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Turgut Akın, her iki kurumun yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve yetkililerinin katılımıyla Ödemiş ürünleri tanıtılırken çeşitli ikramlar yapıldı. Ödemiş standı yurt genelinden oda ve borsaların da büyük ilgisini gördü.

Hiç yorum yok